Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Děla z Navarone, Sedm let v Tibetu a Šifra mistra Leonarda

16. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

 Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT Sport, 11:55 – tenis: Česko – Francie – Přímý přenos čtyřhry čtvrtfinálového utkání tenisového Davis Cupu z Třince. 

  • Nova, 14:20 – dobrodružný film Sedm let v Tibetu – Dobrodružná cesta rakouského horolezce Heinricha Harrera, který chtěl se svým přítelem na vrchol jednoho z nejvyšších štítů Himalájí – Nanga Parbatu. Po útěku ze zajateckého tábora prošel celými Himalájemi až do tajemného světa Tibetu, kde se stal učitelem mladého Dalajlámy. Film je založen na skutečných událostech. (Seven Years in Tibet, USA, 1997; režie: Jean-Jacques Annaud; hrají: Brad Pitt, David Thewlis, B. D. Wong, Mako)

  • ČT 2, 20:00 – válečné drama Děla z Navarone – Diverzní komando je vysláno na nebezpečnou misi, jejímž cílem je zničení velkých polních děl německé armády. Ta jsou umístěna na ostrově Navarone a ohrožují životy 2000 britských vojáků. Film v roce svého uvedení zaznamenal fenomenální úspěch, který se promítl do sedmi nominací na cenu Akademie a jednoho ocenění za nejlepší speciální efekty. (The Guns of Navarone, USA, Jugoslávie, 1961, podle knihy Alistair MacLeana; hrají: Gregory Peck, David Niven, Anthony Quinn)

MM socky3

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Ona – Los Angeles v nedaleké budoucnosti. Theodore je komplikovaný a citlivý muž, který se živí psaním dojemných a osobních dopisů pro druhé. Se zlomeným srdcem po ukončení dlouhého vztahu se začne zajímat o nový, pokročilý operační systém, o kterém jeho výrobce tvrdí, že představuje zcela unikátní a intuitivní bytost. (Her, USA, 2013; hrají: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson)

  • Nova, 20:20 – thriller Šifra mistra Leonarda – V Paříži byl zavražděn hlavní správce Louvru. Ještě než zemřel, stačil kolem sebe naznačit spoustu symbolů a šifer. Na místo vraždy si policejní kapitán povolává newyorského univerzitního profesora a uznávaného symbologa Roberta Langdona, který byl momentálně na přednáškovém turné v Paříži. (The Da Vinci Code, USA, 2006, podle knihy Dana Browna; režie: Ron Howard; hrají: Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen, Jean Reno, Paul Bettany)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.