Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Indiana Jones, Bathory i Muž se železnou maskou

9. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT 2, 14:30 – historický Železná maska – D’Artagnan, slavný kapitán královských mušketýrů, vyhrává malé i velké bitvy, úspěšně svádí krásné ženy i uniká manželským osidlům. Jeho život je sice trochu nebezpečný, ale celkem vzato bezstarostný. Zrovna začínají jeho milostné pletky s paní de Chaulmes, když ho kardinál Mazarin pověří úkolem přivézt vězně z ostrova Svaté Markéty.

  • Prima, 20:15 – dobrodružný Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy – archeolog a dobrodruh Indiana Jones je pověřen vládou Spojených států, aby našel pradávnou Archu úmluvy. Kdo ji získá, vládne nadpřirozenou silou, kterou chtějí zneužít nacisté.

  • ČT Art, 20:20 – komedie Něžný barbar – Svérázný kreslíř a grafik Vladimír Boudník je jedním z pražských intelektuálů, kteří si v padesátých letech místo souhlasu s tehdejším krutým komunistickým režimem vybrali raději bohémský způsob života na okraji společnosti. Jeho nejbližšími přáteli jsou Doktor pracující ve sběrných surovinách a filosof Egon, se kterými se nejčastěji setkává v libeňském automatu Svět.

  • ČT 1, 21:10 – historický Bathory – výpravný historický velkofilm, který nabízí nový pohled na bohatý i tragický osud legendární čachtické paní, hraběnky Alžběty Bathoryové.

ICTZ23

  • Dajto, 22:20 – dokument Muhammad Ali: Legenda boxu – legendární boxer Muhammad Ali odstartoval svoji kariéru jako Cassius Marcelus Clay Jr., sebevědomý mladý boxer z amerického jihu. Později jako Muhammad Ali porážel boxerské mistry do té doby nevídaným stylem.

  • ČT 2, 23:00 – detektivní Sherlock: Přízračná nevěsta – fanoušky po celém světě dlouho očekávaný zbrusu nový díl britské série je konečně zde. Sherlock Holmes a jeho věrný společník doktor Watson v neodolatelném podání Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana se tentokrát zcela výjimečně a dle tvůrců série naposledy ocitají na stopě zločinu v kulisách viktoriánského Londýna konce 19. století.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.