Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Smrt krásných srnců, Unaveni sluncem, nebo Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba

28. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 15:15 – komediální drama Smrt krásných srnců – Spisovatel Ota Pavel nenapodobitelným způsobem popsal život své smíšené židovsko-české rodiny v předválečných a válečných letech a vtělil své dětství do postavy malého kluka přezdívaného Prdelka. V prosluněném kraji poblíž Berounky ho tatínek a strejda Prošek učí rybařit, chlapec se také dozvídá ledacos důležitého o životě. Karel Kachyňa se těchto překrásných povídek chopil a ve vlastním scénáři je pospojoval v souvislé dějové pásmo. Výsledkem je působivý film, v němž se prolínají události úsměvné i vážné. (Československo, 1986)

  • Prima Max, 17:35 – fantasy Jestřábí žena – Malý zlodějíček se na svém útěku z vězení krutého biskupa z Aquily setká se záhadným rytířem a stane se jeho sluhou. Rytíř putuje krajem se svým jestřábem a sluha brzy zjistí, že jsou spojeni strašlivou kletbou. Dívka se s východem slunce mění v jestřába a rytíř s jeho západem ve velkého černého vlka. (Ladyhawke, USA, 1985)

  • ČT2, 20:00 – drama Unaveni sluncem – Onen poklidný letní den na dače v rodinném kruhu se mohl podobat ráji – kdyby to nebylo v Rusku roku 1936. (Utomljonnye solncem, Rusko, Francie, 1994)

Cloud23

  • Prima Cool, 20:00 – fantasy Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba – Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancléř tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali. (Star Wars: The Phantom Menace, USA, 1999)

  • Prima, 21:25 – válečný film Bitva o Sevastopol – Co způsobilo, že Ljudmila Pavličenková, krásná mladá dívka, vzala do ruky zbraň a stala se jednou z nejúspěšnějších sniperek druhé světové války? Snímek o jedné z nejdůležitějších bitev druhé světové války. (Bitva za Sevastopol, Rusko, Ukrajina, 2015)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).