Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Velký bazar, Silvestry Vladimíra Menšíka a Bohouš

31. 12. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT2, 10:30 – komedie Velký bazar – Čtyři přátelé, na které se problémy jen lepí, se snaží uchránit Emilův obchod s potravinami a bistro před nekalou soutěží supermarketů, které ovládly trh a malé obchodníky doslova převálcovaly. Když ale nastanou problémy s vedením obchodu, přátelé zařídí prodej malého obchůdku za pěknou sumičku a Emile může odejít do důchodu na venkov. (Le Grand bazar, Francie, 1973)

  • Nova Cinema, 11:30 – dobrodružný film Černý korzár – Tři bratři, kteří si říkají Černý korzár (Kabir Bedi), Zelený korzár a Červený korzár, žijí touhou po pomstě vraždy svého otce. Cílem jejich pomsty je muž jménem Van Gould. Zelený a Červený korzár nevydrží čekat na příjezd bratra, vydají se za Van Gouldem sami, ale Van Gould a jeho muži je přemohou a zavraždí. Nenávist a odhodlání Černého korzára zabít vraha svého otce a bratrů jsou obrovské. Když zjistí, že žena, do které se bezhlavě zamiloval, je dcerou Van Goulda, musí se rozhodnout, co je pro něj důležitější, pomsta, nebo láska… (Il Corsaro nero, Itálie, 1976)

  • ČT1, 12:00 – Silvestry Vladimíra Menšíka – Úsměvná vzpomínka na jedinečného herce a vypravěče (1993). Připravil J. Sedlák. 

  • Nova, 12:50 – pohádka Mrazík – Pokud jste včera nestihli legendární sovětskou pohádku o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně, jako s mrazivým kouzlem, můžete ji sledovat dnes. (Morozko, Rusko, 1964)

  • Nova Cinema, 17:50– sci-fi komedie Sexmise – Dobrovolníci Max a Albert se po umělém zmrazení probouzejí o „něco“ déle, než jak plánoval původní vědecký experiment. Jejich šok je dvojnásobný, neboť se ocitli v 21. století a v novém společenství, kde žijí pouze ženy. Muži na Zemi mezitím vyhynuli… (Seksmisja, Polsko, 1984)

  • ČT1, 19:00 – mikrokomedie Bohouš – Správce horského hotýlku Alois Randa (Jiří Sovák) má starostí nad hlavu: očekává početný zájezd turistů, nestíhá vařit a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška (Zdena Hadrbolcová), si balí kufry. S Bohoušem už tady nezůstane ani minutu. Bohouš je Randův obrovský bernardýn, který odmítá respektovat Miluščino soukromí. Pokojská je tedy pryč, zato přichází první host (Vladimír Menšík) a má hlad jako bernardýn… (Československo, 1968)

BRAND

  • ČT art, 20:00 – Tony Bennett & Lady Gaga: Live! – Nejlepší zpěvák swingu a o šedesát let mladší diva poprocku na pódiu Lincolnova centra v New Yorku 2014.

  • ČT1, 21:10 – Silvestrovská Všechnopárty – Výběr toho nejlepšího z roku letošního i let minulých uvádí Karel Šíp. Účinkují K. Gott, J. Uhlíř, V. Špinarová, P. Janů a další.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).