Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Vesničko má středisková, Muž se zlatou zbraní nebo Jak básníci čekají na zázrak

15. 4. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 12:05 – dobrodružný film Zorro: Tajemná tvář – Na území dnešní Kalifornie bojoval před lety proti bezpráví legendární hrdina Zorro. Muž s černou maskou přes oči a zastánce chudých byl ve skutečnosti ctihodný a zámožný občan. Královský místodržící naneštěstí krátce před pádem španělské vlády odhalil jeho identitu… (Mask of Zorro, USA, Německo, 1998)

  • ČT1, 20:00 – komedie Vesničko má středisková – Můžete se tu setkat se svérázným a okouzlujícím doktorem Skružným, řidičem družstevního náklaďáku Pávkem a jeho závozníkem, mentálně zaostalým Otíkem, žárlivým hrubiánem Turkem, jeho ženou Janou a jejím milencem, zootechnikem Kašparem, akademickým malířem Rybou a řadou dalších postaviček obývajících střediskovou obec Křečovice. (Československo, 1985)

  • ČT2, 20:00 – bondovka Muž se zlatou zbraní – Francisco Scaramanga si pro své oběti nechává dělat kulky ze zlata. Ze stejného kovu je i pistole, kterou vraždí. Ve svém sídle má bizarní labyrint ovládaný trpaslíkem a žádný agent z něj zatím ještě neodešel živý. Nyní v něm očekává Jamese Bonda. Scaramanga se však nemíní spokojit jen se zlatou pistolí. Touží po daleko účinnější zbrani – dělu na sluneční energii. (The Man with the Golden Gun, Velká Británie, USA, 1974)

CIF23

  • Prima, 20:15 – komedie Jak básníci čekají na zázrak – Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! (Česko, 2016)

  • ČT art, 20:20 – muzikál West Side Story – Newyorský West Side je svědkem neustálých konfliktů dvou pouličních gangů. Tryskáči a Žraloci se nenávidí a není síly, která by to změnila. Riff přivádí mezi Tryskáče Tonnyho, avšak ten se na první taneční zábavě zamiluje do Marie, sestry vůdce Žraloků. Ten samozřejmě nepřipouští jinou možnost, než že si Maria najde přítele mezi Portorikánci v gangu Žraloků. Málokterý muzikál byl na Broadwayi úspěšnější než West Side Story. Dnes patří k legendárním snímkům americké kinematografie, film získal 10 Oscarů. (USA, 1961)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).