Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Zápisník jedné lásky, Královna Alžběta: Zlatý věk a Vinnetou – Nový svět

7. 1. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova, 12:35 – romantické drama Zápisník jedné lásky – Starý muž předčítá ze svého vybledlého zápisníku pacientce (Gena Rowlands) v sanatoriu příběh o jediné ženě svého života. Ve filmu se přenášíme do minulosti a sledujeme životy dvou mladých lidí ze Severní Karolíny, kteří pocházejí z naprosto odlišného prostředí, Allie (Rachel McAdams) a Noaha (Ryan Gosling). Ačkoliv Allie byla vychována v nádherném přepychovém jižanském domě a Noah vyrostl v chudém stavení, na jehož prahu džemovali hudebníci, nic mladé dvojici nezabrání v tom, aby spolu nestrávili jedno nádherné léto předtím, než je odloučí nejprve rodiče a poté druhá světová válka. (The Notebook, USA, 2004)

  • ČT sport, 14:30 – biatlon: SP 2016/17 Německo – Přímý přenos stíhacího závodu žen na 10 km z německého Oberhofu. (Video z SP 2016 v Novém Městě na Moravě.)

  • ČT2, 20:00 dobrodružný Vinnetou – Nový svět – V době, kdy Divoký západ začínal ustupovat před civilizací, přichází na americký kontinent s dalšími imigranty také německý inženýr jménem Karel May. Čeká na něj místo zeměměřiče u železniční společnosti Pacific Railroad, jež zrovna soutěží s konkurencí, která postupuje z druhé strany kontinentu. Jenže na nadšeného muže, okouzleného přírodou a možnostmi nového světa, čeká také rozčarování z barbarismu osadníků, kteří si uzurpují právo na půdu, jež patří původním obyvatelům. Nové zpracování klasického příběhu. (Winnetou – Eine neue Welt, Německo, 2016)

cif-tip-téma-foto

  • Nova Cinema, 20:00 – historický film Královna Alžběta: Zlatý věk – Postavila se nejmocnější armádě světa. Unikla pokusu o atentát. Kvůli vyššímu zájmu obětovala svou lásku a nechala popravit svou příbuznou. Jmenovala se Alžběta a především díky ní se Británie může chlubit přívlastkem Velká. (Elizabeth: The Golden Age, Velká Británie, Francie, USA. Německo, 2007)

  • Nova, 20:20 – fantasy John Carter: Mezi dvěma světy – Film je založen na klasickém fantasy románu od Edgara Rice Burroughse a vypráví příběh Johna Cartera (Taylor Kitsch), který je nevysvětlitelně dopraven na Mars, kde se zaplete do konfliktu velkých rozměrů mezi obyvateli této planety, včetně Tarse Tarkase (Willem Dafoe) a úchvatnou princeznou Dejah Thoris (Lynn Collins). Ve světě, který je na pokraji kolapsu, objeví Carter, že přežití Barsoomu a jeho obyvatel je v jeho rukách. (John Carter, USA, 2012)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.