Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Expozitura, rybaření Jakuba Vágnera a Auto*mat

26. 10. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
26. 10. 2011

UVNITŘ FOTO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova, 20:00 – seriál Expozitura (8) – Osmý díl původního krimiseriálu Expozitura nese název Řezníci a popisuje sérii podezřelých sebevražd majitelů masokombinátů. O podniky, jejichž majitelé si měli údajně sáhnout na život, měl zájem podnikatel Mráz. A nejde jen o masokombináty, ale také o jejich dotace z Evropské unie.
  • ČT 1, 21:00 – dokument Rybí legendy Jakuba Vágnera (2) – Druhý díl původního dokumentárního cyklu České televize o putování světoznámého českého rybáře Jakuba Vágnera za největšími sladkovodními rybami na Zemi. I druhý díl se věnuje rybaření v Amazonii.
  • Viasat History, 21:00 – dokument Hitlerovo potopené tajemství (USA, 2005) – Za druhé světové války se hitlerovské Německo snažilo vyvinout vlastní jadernou bombu. K tomu potřebovalo speciální těžkou vodu z norského jezera Tinn. Oblast, v níž jezero leží, se stala svědkem smrtonosné tajné války špionů a sabotérů. Trajekt, který měl převážet sudy s žádanou tekutinou, ztroskotal a dodnes je na dně jezera. Tým archeologů se je snaží najít.

Norské jezero Tinn v době, kdy z něj hitlerovské Německo chtělo dovézt těžkou vodu na výrobu jaderné bomby

  • Nova Cinema, 21:50 – film Tirant Lo Blanc – Spiknutí panen – Historický dobrodužný italsko-španělsko-britský film (2006) o proslulém rytíři Tirantovi, který přijme pověření byzantského císaře, aby osvobodil Konstantinopol od tureckého obléhání. Vynalézavý stratég a jeho muži se neobávají turecké početní převahy a zvítězí. Tirant by si ale hlavně přál získat nejcennější trofej a tím je pro něj panenství Carmesiny, dědičky byzantské říše.
  • ČT 2, 23:25 – dokument Auto*mat – Původní český dokument, který po dobu šesti let mapoval snahu zlepšit stávající dopravní situaci v české metropoli. Režisérovi se daří z osobního a konkrétního příběhu vytvořit obecně platné zamyšlení nad tím, zda se jedinci může podařit změnit svět okolo něj.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.