Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Garderobiér, Ležáky 42, Nejhorší obavy, Fighter a Pošli to dál

10. 10. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – film Pošli to dál – Když dostane dvanáctiletý Trevor ve škole úkol, jak učinit tento svět lepším, vymyslí schéma unikátního projektu. Když on pomůže třem lidem a oni dalším třem, za chvíli se počet šťastných lidí zmnohonásobí a třeba se svět opravdu změní. Zdá se, že vše funguje. Ovšem jen do doby, dokud se v důsledku toho nezmění jeho vlastní svět.. Americký film (2000).
  • Viasat History, 20:00 – dokument Ležáky 42 – Anglie 1941. Skupina mladých československých vojáků se chystá spáchat atentát na nejvýše postaveného nacistického představitele Reinharda Heydricha ve své okupované vlasti. Nikdo tehdy nemohl tušit, jaké historické následky bude mít jejich čin na vesnici Ležáky. Dokument přináší životní příběhy lidí, kteří v této vesničce v roce 1942 žili a rozhodli se v těchto nejtěžších časech klást odpor německé válečné mašinérii. Jaká životní rozhodnutí museli učinit? A byli ve svém oboji úspěšní? Český dokument (2010).
  • Fanda, 20:05 – akční drama Nejhorší obavy – V roce 1973 došlo k překvapivému útoku Egypta a Sýrie na Izrael. A právě tehdy, při jednom z hlídkových letů havarovalo izraelské vojenské letadlo, ozbrojené nuklearní bombou. Ta byla, bezmála po čtvrt století, náhodně nalezena kdesi v poušti a předána do nepravých rukou. Americké akční drama s hvězdným obsazením (2002).
  • STV 1, 20:10 – sportovní drama Fighter – Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. Životopisné sportovní drama USA (2010).
  • ČT 2, 22:25 – film Garderobiér – Vztahy a životní osudy členů tradičního shakespearovského kočovného divadla jsou hlavním tématem filmu Garderobiér, který byl v roce 1983 nominován na pět Oscarů v kategoriích: nejlepší film, nejlepší herec v hlavní roli, nejlepší herec ve vedlejší roli, nejlepší režie a nejlepší adaptace. Garderobiér přináší neodolatelnou studii hlubokého vztahu mezi divadelním principálem a jeho garderobiérem. Britské drama (1983).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.