Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Kvílení, Kandahár a Roman Polanski: Pravdivý příběh

18. 4. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • HBO, 20:00 – komedie Hlavně nezávazně – Emma je lékařka, která objevila perfektní řešení, jak si v nabitém programu najít čas na sex – nabídla kamarádovi vztah s jedním pravidlem: Hlavně nezávazně. Jenže když se postelová gymnastika promění ve vztah, mohou dál zůstat přáteli? Americká romantická komedie (2011).
  • Cinemax, 20:00 – drama Kvílení – Kvílení je drama o klíčovém okamžiku v počátcích tvorby generace beatniků, jejichž umění šlo zcela mimo oficiální rámec. V příběhu se prolínají tři linie – první popisuje průběh soudního procesu, ve druhé se seznámíme s mladým Allenem Ginsbergem a třetí tvoří samotná báseň, animovaná Ginsbergovým spolupracovníkem Ericem Drookerem jako beatová fantazie s hudbou Cartera Burwella. Americké biografické drama (2010).
  • Film+, 20:05 – dokument Roman Polanski: Pravdivý příběh – Film znovu otevírá případ, který před třemi desítkami let šokoval svět. Podrobně zkoumá Polanského odsouzení za nezákonný sexuální styk s nezletilou i chaos, který následoval. Tvůrci dokumentu měli k dispozici bezprecedentní přístup k právníkům figurujícím v celé kauze, k médiím, která o ní referovala, i k oběti samé. Britsko-americký dokument (2008).
  • ČT 4, 20:30 – fotbalový přenos FC Chelsea – FC Barcelona – Přímý přenos semifinálového utkání nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže, Ligy mistrů. O přestávce mezi poločasy Studio fotbal.
  • ČT 2, 22:15 – film Kandahár – Drama natočené na základě skutečných událostí nese jméno afghánského města Kandahár, kterého se v roce 1995 zmocnilo hnutí Tálibán. V létě stejného roku odlétá letadlo Iljušin 76 s pětičlennou posádkou na palubě do Afghánistánu a veze munici vládním silám. Kapitán Karpatov je však Tálibánci donucen přistát na letišti v Kandaháru a pro posádku letounu tím začíná drama na dobu neurčitou. Jak dlouho potrvá jejich pobyt ve vězení Tálibánu? Ruský film (2009).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.