Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Láska rohatá, Jak se budí princezny nebo Ledové království

27. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • ČT 1, 20:00 – pohádka Láska rohatá – Pohádková prvotina scénáristy Karla Žaluda, který na scénu přivádí tak trochu podivnou společnost: je tu neschopný čert Záprtek, dva zlodějíčci, kteří se za čerty nejdřív vydávají a nakonec se jimi i stanou, čertovská babička Elvíra, která, ačkoli vládne nejedním kouzlem, se stává čím dál tím víc člověkem, jeden superbyrokratický pekelný inspektor, poctivá dívenka Anička a její už méně poctivá kamarádka Markéta, nenasytná majitelka zlatnictví a další. (Česko, 2009)

  • Prima, 20:15 – pohádka Jak se budí princezny – Ještě před narozením královské dcery jedou král s královnou do zpustlé tvrze, v níž žije, odloučena od světa, královnina sestra. Když si král vybíral ženu, dal přednost Elišce a zlá Melánie od té doby myslí jen na pomstu. Po narození dcerušky Růženky vyřkne zlověstnou kletbu. (Československo, 1977)

  • Nova, 20:20 – rodinná komedie Ledové království – Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, kterou ledová kouzla uvěznila v království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Frozen, USA, 2013)

Cloud 22 temata

  • Jednotka, 20:30 – komedie Rysavá jalovica – Adam Krt se vypraví na jarmark a koupí tam jalovičku. Zastaví se ale ještě v hospodě a mezitím jalovička zmizí, takže se domů vrací bez krávy i bez peněz. Všechno ale nakonec šťastně dopadne! Veselohra natočená podle povídky M. Kukučína. (Československo, 1970)

  • JOJ Family, 22:30 – drama Petrolejové lampy natočil Juraj Herz podle stejnojmenného románu Jaroslava Havlíčka. Vypráví v něm tragický příběh stárnoucí dívky, žijící na přelomu století v dusném prostředí českého maloměsta. Štěpě jsou neustále matkou vnucováni adepti na ženění, kteří ovšem musejí pocházet z téhož okruhu jako ona. Štěpa je však jiná než ostatní dívky. Jakoby zasažena duchem emancipace vyslouží si pověst ženy volných mravů a ta přirozeně nápadníky z řad městské honorace odrazuje. Než by se stala starou pannou, provdá se za bratrance, zkrachovalého důstojníka. V den svatby ale ještě netuší, jaká strašlivá nemoc ho pronásleduje… (Československo, 1971)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.