Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Slovensko–Německo, Buddy míří na Západ nebo Hvězdy nám nepřály

10. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT sport, 20:00 – hokej: Slovensko–Německo – Přímý přenos utkání základní skupiny na MS v ledním hokeji z Kolína nad Rýnem komentují Michal Dusík a David Pospíšil.

  • Nova Cinema, 20:00 – romantické drama Pýcha a předsudek – Jeden z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů britské spisovatelky Jane Austen se po více než šedesáti letech vrací na filmové plátno. Snová výprava do Anglie konce 18. století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem dokáže alespoň na dvě hodiny zpomalit zběsilé tempo moderní doby. (Orgueil et préjugés, Velká Británie, Francie, 2005)

  • Prima Max, 20:15 – romantické drama Hvězdy nám nepřály – Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, která s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během sezení podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. (The Fault in Our Stars, USA, 2014)

MIF22_Early

  • Kino Barrandov, 20:20 – komediální western Buddy míří na Západ – Bud možná vypadá jako doktor, ale doktor rozhodně není. To jen jeho indiánský kamarád přepadl vlak a ukradl jednomu doktorovi kufr, ve kterém prý má být největší poklad. Ale co je tohle za poklad? Jen samé lékařské knihy a nástroje! (Occhio alla penna, Itálie, 1981)

  • Nova Cinema, 22:30 – dobrodružná komedie Země na obzoru – Mitch je bývalý chirurg a starý chlípník, který přesvědčí svého umírněného ex-švagra a kamaráda, Colina, aby s ním vyrazil na neplánovaný výlet na Island. Ve snaze vrátit zpátky staré dobré časy se tato zvláštní dvojice vydává na cestu, která ji zavede z moderního Reykjavíku až do nehostinného vnitrozemí. Během putování se nevyhnou ani otázkám o stárnutí, osamělosti a důležitosti přátelství. (Land Ho!, Island, USA, 2014)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.