Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Válka světů, Odkaz hříšnice a Věčná Slavia

25. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – historické drama Odkaz hříšnice – Norimberk, rok 1430. Marie žije šťastně s Michaelem na dvoře krále Zikmunda. Je váženou vdanou ženu a čeká druhého potomka. Michael se stává Zikmundovým rytířem a přísahá mu věrnost. Přísaha je brzy podrobena zkoušce. Do Evropy se tlačí tatarská vojska a král Zikmund musí vytáhnout do boje na ochranu svých území. (Das Vermächtnis der Wanderhure, Německo, 2012)

  • ČT Sport, 20:15 – dokument Věčná Slavia – Plných 120 let fotbalové Slavie je historií klubu, jehož někteří hráči, jako třeba František Plánička nebo Pepi Bican, přerostli ve sportovní hvězdy světové úrovně. Dokument zachycuje jednotlivá období slávistické historie, ovlivněná společenskou a politickou situací naší země během minulého století až do současnosti. 

  • Prima Max, 20:15 – drama Příliš mnoho tajemství – Mladý manželský pár Dawn a David se přestěhují na vesnici, ve které David vyrůstal. Moc se milují, ale situace se zkomplikuje, když je navštíví Davidův bratr Nick. Na povrch začínají vyplouvat skrývané lži a Dawn zjišťuje, že ani neví, kým její manžel je. (Wreckers, Velká Británie, 2011)

Cloud23

  • Jednotka, 20:25 – detektivka Smrt na Nilu – Jedna loď, několik vražd, několik podezřelých a jeden geniální detektiv. Hercule Poirot chce prožít příjemnou dovolenou na luxusní lodi Karnak, která se plaví po Nilu. Pokojný výlet se však změní v drama, když někdo zavraždí bohatou Linnet Ridgeway-Doylovou. (Death on the Nile, Velká Británie, 1978; hrají: Peter Ustinov, Jane Birkin)

  • Nova, 22:40 – sci-fi Válka světů – Adaptace stejnojmenného románu H. G. Wellse, jehož tématem je invaze Marťanů na planetu Zemi a jehož příběh je přesunut do žhavé současnosti. Dělníka Raye Ferriera trápí problémy v rodině, jejíž členové si přestávají rozumět. Na planetu Zemi se ovšem řítí nebezpečí nepředstavitelného rozsahu. Má podobu mimozemských predátorů, kteří se rozhodli naši civilizaci zlikvidovat, a jsou na to technologicky skvěle vybaveni. (War of the Worlds, USA, 2005; hraje: Tom Cruise)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).