Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Čtyři slunce, Noc klavíristy a Polibek smrti

26. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – thriller Katastrofa letu č. 19 – Stačila chvíle nepozornosti a malé dopravní letadlo se srazí nad letištěm s obřím cestovním letounem. Osamělý pilot srážku nepřežije, posádka druhého stroje má větší štěstí. Kapitán však zjistí, že jeho letadlo má vážně narušené manévrovací schopnosti a každou minutou nabírá větší výšku. Všem hrozí nedostatek kyslíku a rychlé podchlazení. (Final Descent, USA, 1997)

  • ČT art, 21:05 – Labyrint – Film zpřítomňuje tvůrčí proces, když své vyprávění nechává plynout v mysli zahraničního režiséra, který v Praze dělá rešerši na film o Franzi Kafkovi. Na principu snu a volných asociací se odvíjí segmenty, které se zaobírají nejrůznějšími úhly pohledu, které Kafkovo dílo, osobnost a úděl nabízejí. Fiktivní režisér se v labyrintu své mysli projektuje do situací z autorova života, v nichž mu je průvodcem sám Kafka. (Labyrinth, Česko, Německo, 1991)
  • ČT2, 21:30 – komediální drama Čtyři slunce – Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. (Česko, 2012)

CIF - osobnosti

  • Nova, 21:35 – detektivní film Noc klavíristy – Problematickým hrdinou je vedoucí projektant bytového družstva, který touží po zisku za každou cenu. Bezděčným protihráčem se mu stává barový pianista, který se náhodou stane svědkem vraždy mladého muže a pustí se do pátrání na vlastní pěst. Starosvětská a poněkud komická figurka se dojemně plete policistům do práce, aby se nakonec zjistilo, že právě on má zásluhu na chycení pachatele. (Československo, 1976; hrají: Václav Voska, Otakar Brousek st., Jan Kanyza, Dana Medřická)

  • Prima Max, 22:35 – thriller Polibek smrti – Bývalého podvodníka chytí detektiv a nabídne mu výhodný obchod: svobodu za to, když se stane informátorem. Jimmy se tak dostává mezi dva nemilosrdné světy: svět gangsterů a svět vládních agentů. (Kiss of Death, USA, 1995; hrají: David Caruso, Samuel L. Jackson, Nicolas Cage, Helen Hunt)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).