Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Děti noci, Gulliverovy cesty a Faunovo velmi pozdní odpoledne

5. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, 20:00 – film Děti noci – Hlavní hrdinka Ofka pracuje jako noční prodavačka v nonstop otevřené prodejně. O svém životě příliš nepřemýšlí a její stylizace zakrývá vnitřní nejistotu a zoufalství z nešťastných vztahů. Jako východisko jí zbyla jen letargie, a zvláštní spiklenectví s lidmi, kteří stejně jako ona jsou v noci vzhůru, když všichni ostatní spí. Jenže Míra, jediný člověk, kterého opravdu milovala, začal chodit s její nejlepší kamarádkou, a navíc se má Ofka s rodiči konečně odstěhovat ze zdevastovaného domu někam daleko na sídliště. Český film (2008).
  • STV 2, 20:00 – dokument Alžběta II.: královna diplomacie – Dokument o zahraničně-politických aktivitách britské královny Alžběty II. Pohled na její šedesátileté působení na trůně Spojeného království. Britský film (2011).
  • TV Barrandov, 20:05 – film Fontána pre Zuzanu – Hrdiny příběhu je parta patnáctiletých školáků, kteří právě ukončili základní školu a prožívají své poslední prázdniny před tím, než se rozejdou na různé střední školy. Středobodem všeho je opuštěná vyschlá fontána uprostřed sídliště, u níž se všichni scházejí. Česko-slovenská hudební komedie (1985).
  • HBO 2, 20:35 – fantasy komedie Gulliverovy cesty – V nejnovějším zpracování klasického příběhu je Gulliver (Jack Black) zobrazen jako obyčejný pracovník podatelny v newyorských novinách. Lemuel Gulliver však díky svému podfuku dostane za úkol napsat o Bermudském trojúhelníku, a tak se nadšeně vydává na Bermudy, neplánovaně se však dostane do dosud neobjevené země, zvané Liliput. Americký film (2010).
  • Nova Cinema, 22:50 – film Faunovo velmi pozdní odpoledne – Karel má všechny špatné vlastnosti, které mohou ženy na mužích najít. Je sobecký, ješitný, samolibý, zbabělý a poněkud infantilní, slaboch a snob, který chce jen brát, není schopen skutečného citu a ženy pouze zneužívá, lhostejný k tomu, co cítí. Jediné, čeho se děsí, je stáří, a snad proto se snaží urvat, co ještě jde, a bezhlavě se vrhá do každého potenciálního milostného dobrodružství. Český film (1983).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.