Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Faunovo velmi pozdní odpoledne, Dlouhý polibek na dobrou noc a Osamělost prvočísel

15. 3. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Česká televize
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

Nova Cinema, 20:00 – thriller Dlouhý polibek na dobrou noc – Učitelka trpí ztrátou paměti. Záhadná minulost však začne narušovat její klidný život, a proto se rozhodne znovuobjevit vlastní zapomenutou identitu. S pomocí soukromého detektiva se noří hlouběji do minulosti zahalené rouškou tajemství. Během intenzivního pátrání zjistí, že se ve skutečnosti jmenuje úplně jinak a je dokonce tajnou agentkou zapletenou do komplotu. (The Long Kiss Goodnight, USA, 1996)

Prima Max, 20:15 – thriller Řetězová reakce – Dříve než univerzitní výzkumný tým oficiálně potvrdí, že voda může být použita jako pohonná látka, je jejich laboratoř zničena a ředitel zabit. Na scéně se objevuje hlavní svědek – student, který se spolu s výzkumným týmem stává hlavním podezřelým. Ve skutečnosti za zločinem stojí několik energetických společností, které jsou podporovány vládou. (Chain Reaction, USA, 1996)

ČT art, 21:10 – drama Osamělost prvočísel – Prvočíslo je ze své podstaty osamělá věc. Alice a Mattia se také pohybují po vlastních osách, každý se svou vlastní tragédií. Jako dítě se Alice kvůli svému panovačnému otci stala obětí těžké lyžařské nehody a následně i anorexie. Při setkání s Mattiou poznává spřízněnou duši a Mattia prozrazuje Alici své strašné tajemství: v dětství nechal svou mentálně retardovanou sestru-dvojče samotnou, odešel na oslavu, a když se vrátil, sestra zmizela. (La Solitudine dei numeri primi, Itálie, Německo, Francie, 2010)

ČT 2, 21:45 – film Faunovo velmi pozdní odpoledne – Příběh natočený na motivy povídky Jiřího Brdečky zachycuje výjevy ze života stárnoucího elegána a svůdce mladých dívek, který ze strachu před stářím a smrtí se zoufale snaží urvat, co se ještě dá. (Československo, 1983)

ebf - tip do článku - debata

Nova Cinema, 22:25 – válečný film Oběti války – Příběh založený na skutečné události, kdy bojová četa propadla v pralesech Vietnamu šílenství. Vize a intenzita příběhu pevného postoje jediného muže, který se ve světě, kde neplatí žádná pravidla, postavil na stranu zdravého rozumu, je zcela bez konkurence a zůstává nepochybně tím nejvíce strhujícím obrazem Vietnamu, jaký byl doposud na stříbrném plátně vykreslen. (Casualties of War, USA, 1989)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).