Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: FC Viktoria Plzeň - Željezničar Sarajevo a Cesta za vítězstvím

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Doba čtení: 2 minuty

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 17:25 – FC Viktoria Plzeň – Željezničar Sarajevo - Přímý přenos utkání 2. předkola Ligy mistrů UEFA
  • STV 2, 21:20 – drama a komedie 12:08 Na východ od Bukurešti - 22. prosinec 1989. Celá země sleduje v televizi v přímém přenosu, jak rozzuřený dav přinutil rumunského diktátora Ceaușesca uprchnout v helikoptéře z Bukurešti. V klidném městečku na východ od hlavního města, šestnáct let od tohoto historického dne, majitel místní televizní stanice pozve do talk show dva hosty, aby se podělili o své vzpomínky na ony slavné revoluční chvíle. Prvním je starý důchodce a občas Santa Claus, druhý je učitelem dějepisu, jehož celý plat právě pozřely dluhy za alkohol. Společně vzpomínají na den, kdy provolávali heslo „Pryč s Ceaușeskem!“. Až jeden telefonát televizního diváka zpochybní proklamované hrdiny, kteří možná tehdy spíše nasávali někde v baru nebo dělali přípravy na Vánoce, než se bouřili v ulicích. Rumunská dramatická komedie (2006)
  • ČT 2, 21:50 – psychologické drama PF 77 - Příběh kantorky, slavné herečky, a jejích studentů je zasazen do dobového rámce utužené normalizace, do doby, kdy se po okupaci sovětských vojsk snažila většina přežít v šedé zóně, a v boji proti režimu byla ochotna riskovat své postavení jen hrstka odvážných. České psychologické drama (2003)
  • Nova Cinema, 21:55 – drama Světlušky v zahradě - Pro Taylorovy to měla být příjemná oslava v domě sestry. Tragická autonehoda, však plány nečekaně změní a místo oslavy se koná pohřeb. Na pohřbu se objevuje i synova manželka, která se svým mužem nežije, a právě ona svou přítomností otevírá Pandořinu skříňku plnou tajemství. Americké drama (2008)
  • Prima Cool, 22:50 – sportovní drama Cesta za vítězstvím - V roce 1966 trenér basketbalového týmu v Texasu najme černošské hráče. Chce postavit špičkový tým. Zpočátku se setká s velkou nevolí obecenstva i sponzorů. V té chvíli totiž nikdo netuší, kam až to mužstvo dotáhne. Americké sportovní drama (2006)
Našli jste v článku chybu?