Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Léto s kovbojem, Revizor a Rabínův kocour

28. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 19:00 – fotbalový zápas FC Slovan Liberec – FK Teplice – Přímý přenos semifinálového utkání Poháru FAČR.
  • Prima Zoom, 20:00 – dokument Honba za Hitlerovými miliony – S Hitlerovou smrtí začalo pátrání po jeho majetku. O hmotných statcích je informací vcelku dostatek. Kde jsou ale jeho miliony se doposud neví. Britský dokument (2014).
  • ČT 1, 20:55 – česká komedie Léto s kovbojem – On je traktorista, který při ztřeštěné sázce dočasně přišel o řidičský průkaz, takže teď pase družstevní stádo krav, ona je na chatě se svým chlapcem Bobou, který nepříliš úspěšně studuje medicínu a právě se připravuje na opravné zkoušky. Honzova bezprostřednost, optimismus a přístup k životu i práci ostře kontrastuje se sobeckým, slabošským a nevyrovnaným Bobou a Doubravka si stále víc uvědomuje, že její cit k Bobovi zmizel a doopravdy má vlastně ráda Honzu. Otázkou je, jak se na takovou partii bude dívat její poněkud konzervativní rodina… Český film (1976).
  • ČT 2, 22:15 – česká komedie Revizor – Ruské provinciální městečko očekává příjezd tajného revizora z hlavního města. Považují za něj mladého frajírka Chlestakova (Vlasta Burian), který tudy projíždí. Ten se do této role ochotně vžívá, nechá se hostit a přijímá úplatky… Významné komediálně satirické drama od ruského dramatika N. V. Gogola. Český film (1933).
  • ČT art, 23:35 – animovaný film Rabínův kocour – Rabín Sfar žije se svou dcerou Zlabyí, hlučným papouškem a darebáckým kocourem, který ovládá lidskou řeč. Rabín dostane zprávu, že musí složit zkoušku z francouzštiny, aby si udržel své postavení. Kocour podá pomocnou packu, ale ztrácí svou výhodu. Jejich nový přítel, ruský malíř, doufá, že najde africký Jeruzalém. Podaří se mu přesvědčit rabína, moudrého arabského šejka, excentrického ruského multimilionáře a kocoura, aby se s ním vydali na dobrodružnou cestu… Francouzsko-rakouský film (2011).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.