Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Nominace na OH v Riu de Janeiru, Sopka a Sarajevo 1914

12. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT Sport, 19:00 – Nominační plénum na OH v Riu de Janeiru – Přímý přenos z vyhlášení nominace českých sportovců na Letní olympijské hry 2016 v Riu de Janeiru.

  • Prima Max, 20:15 – katastrofický film Sopka – Začalo to jedním malým zemětřesením. Nikdo ale nepředpokládal, že se pod městem rodí nový vulkán… (Volcano, USA, 1997; hrají: Tommy Lee Jones, Anne Heche)

  • ČT art, 21:10 – drama Za zavřenými dveřmi – Snímek natočený podle úspěšného románu maďarské spisovatelky Magdy Szabó vypráví příběh dvou osamělých žen, které jsou ze svých světů vytržené různými okolnostmi a mezi kterými se, napříč jejich životními drahami, vytváří nepravděpodobné přátelství. Film se odehrává v polovině dvacátého století v Maďarsku, zemi, která je poznamenána následky války a zahalena do přetrvávajících stínů nedůvěry a pochybností. (The Door, Maďarsko, Německo, Velká Británie, 2012)

  • Dvojka, 21:25 – film Atentát na cara – Pacient moderního ústavu pro duševně choré trpí utkvělou představou, že je mužem, který v roce 1881 zavraždil cara Alexandra a o třicet sedm let později i cara Mikuláše II. Jeho charisma a sugestivnost jeho vyprávění brzy uvrhnou všechny přítomné do víru historie a znovu se tak může odehrát příběh, který doposud nebyl dějepisci pořádně vysvětlen ani objasněn. (The Assassin of the Tsar, Sovětský svaz, Velká Británie, 1991)

  • ČT 2, 21:35 – historické drama Sarajevo 1914 – Dne 28. června 1914 došlo v Sarajevu k atentátu na rakousko-uherského následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este a jeho ženu Žofii z Hohenbergu. Výpravný koprodukční projekt se nezabývá samotným atentátem, ale přináší dramaticky přibarvený pohled na události bezprostředně následující. (Atentát: Sarajevo 1914, Rakousko, Česko, 2014; režie: Andreas Prochaska, hrají: Juraj Kukura, Melika Foroutan, Heino Ferch, Reinhard Forcher, Edin Hasanovic, Friedrich von Thun)

Autor: ČT

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.