Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Rikša, Hoří, má panenko a maratón Simpsonových

1. 9. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 18:20 – HC Sparta Praha – HC Slavia Praha – Přímý přenos hokejového derby, kterým se Sparta loučí se svým dlouholetým domovským stadionem, pražskou Sportovní halou. Komentují Robert Záruba a Pavel Richter.

  • Prima Cool, 20:15 – seriál Simpsonovi XXVI (13 – 17) - Poté, co zjistí, že springfieldská hymna není původní, rozhodnou se Bart a Líza napsat novou. Americký seriál (2015)

  • Jednotka (RTVS), 22:00 –české válečné drama Lidice – Lidice jsou obyčejnou středočeskou obcí, která se snaží přečkat Protektorát. Šíma je otcem dvou synů, a rozhodně ne špatným. Jeho žena Anežka však před lety ochrnula a Šíma se rozhodl celou situaci řešit pragmaticky. O rodinu se sice stará dál, ale má mimomanželský poměr. Všichni jsou s touto situací, zdá se, smířeni. Jen starší Šímův syn tím trpí. V hospodě vyprovokuje rvačku, při níž ho opilý otec nešťastnou náhodou zabije. Šíma se ocitá ve vězení a snaží se vyrovnat se svojí vinou. S každou návštěvou mladšího syna, s každým balíčkem od Anežky v sobě živí naději, že ještě existuje cesta zpět. Tím, kdo nevědomky uvede do chodu tragédii, je mladý Pepík Fiala. Je sice ženatý, ale našel zalíbení v mladičké Aničce. Milostnou romanci maskuje jako ilegální odboj. Jeden z jeho dopisů se však dostane v nesprávnou chvíli do nesprávných rukou a události po atentátu na Heydricha dostávají spád. Český film (2011)

ICTZ23

  • ČT 2, 22:10 – komedie Hoří, má panenko – Slavná komedie, v níž se tancuje, krade a hasí. Československá komedie (1967)

  • ČT art, 23:30 – drama Rikša – Stinná zákoutí stranou hlavních ulic Saigonu ukrývají svět nelegálních aktivit, ale i velkých emocí. Lyrický snímek ověnčený Zlatým lvem z benátského festivalu. Francouzské drama (1995)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.