Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: S nasazením života, Cartouche nebo Běž, chlapče, běž

10. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – krimi drama S nasazením života – Stárnoucí agent tajné služby před lety nedokázal ochránit prezidenta. Nyní je ohrožen život dalšího a on tomu musí za každou cenu zabránit… (In the Line of Fire, USA, 1993)

  • Prima Max, 20:00 – válečné drama Běž, chlapče, běž – Srulikovi je devět let, když v roce 1942 uteče z varšavského ghetta. Schová se v nedalekých lesích, kde se spolu s dalšími uprchlými židovskými dětmi snaží přežít do konce války. Hlad a zima ho ale přinutí, aby se vrátil zpátky do civilizace, kde si musí změnit jméno a předstírat, že je sirotek z katolické rodiny. (Run Boy Run, Německo, Francie, Polsko, 2013)

  • ČT1, 20:55 – dobrodružný film Cartouche – Bohatým bral, chudým dával, miloval život a krásné ženy. Jean-Paul Belmondo a Claudia Cardinaleová v romantické legendě. (Francie, Itálie, 1962)

CIF - osobnosti

  • ČT art, 21:05 – komediální drama Děvče ze sirkárny – V osmdesátých letech se ve Finsku často mluvilo o tom, že problémem finského filmu je nedostatek dobrých námětů. Kaurismäkiho tehdy napadlo, že podkladem pro dobrý námět se může stát i obyčejná sirka: Kde se vyrábějí sirky? – Nejspíš v nějaké továrně. – A kdo je tam vyrábí? – Snad nějaké děvče. – A kam jde děvče po práci? – Možná domů. – Co na něj doma čeká? – Možná úchylný otec… (Tulitikkutehtaan tytto, Finsko, Švédsko, 1990)

  • Nova Cinema, 22:30 – krimi Jesse Stone: Ztracená nevinnost – Tom Selleck se vrací jako bývalý šéf policejního sboru městečka Paradise Jesse Stone, a to s doposud nejnapínavější záhadou. Cindy Van Aldanová byla pro Jesseho jako dcera. A teď je mrtvá. A i když vše poukazuje na to, že spáchala sebevraždu a předávkovala se drogami, Jesse přece jenom zná svou kamarádku natolik dobře, aby tuto variantu předem vyloučil. (Jesse Stone: Innocents Lost, USA, 2011)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).