Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Smrtící bumerang, Ecce Homo Homolka a Frida

7. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Prima, 20:15 – komedie Ecce Homo Homolka – Nedělní výlet do přírody se svérázné pražské rodince Homolkových příliš nevydařil. Očekávanou idylu vystřídaly spory a hádky. Československá komedie (1969)

  • Kino Barrandov, 20:15 – thriller Smrtící bumerang – Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Karl je po letech propuštěn z psychiatrické léčebny, kde byl jako retardovaný chlapec umístěn za dvojnásobnou vraždu. Americký thriller (1996)

  • Dvojka (RTVS), 20:50 – historické drama Zvedá se vítr – Dr. Damien O'Donovan se chystá opustit rodnou zemi a stát se lékařem v londýnské nemocnici. Když se však stane svědkem násilí ze strany britských vojáků, přehodnotí svůj postoj a rozhodne se zůstat a přidat se k brigádě IRA, které velí jeho bratr Teddy. Občanská válka, která vypukne, však proti sobě postaví nejen bývalé spolubojovníky, ale i bratry. Film získal Zlatou palmu na MFF v Cannes a mnoho dalších ocenění. Německo-britské historické drama (2006)

  • ČT 2, 21:20 – životopisný film Frida – Tvořila i žila ve znamení vášně a bolesti. Slavná mexická malířka Frida Kahlo ve filmu ověnčeném dvěma Oscary. Americký životopisný film (2002)

  • Nova Cinema, 22:25 – akční film Pokrevní bratři 2 – Bratři MacManusovi se společně se svým otcem ukrývají v tichých irských údolích daleko od míst, se kterými byli dříve spojeni. Když se k nim však donese zvěst o loupežné vraždě oblíbeného kněze, bratři se vrací do Bostonu, aby uskutečnili násilnou a krvavou výpravu za spravedlností. Americký akční film (2009)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.