Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Smrtící bumerang, Ecce Homo Homolka a Frida

7. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Prima, 20:15 – komedie Ecce Homo Homolka – Nedělní výlet do přírody se svérázné pražské rodince Homolkových příliš nevydařil. Očekávanou idylu vystřídaly spory a hádky. Československá komedie (1969)

  • Kino Barrandov, 20:15 – thriller Smrtící bumerang – Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Karl je po letech propuštěn z psychiatrické léčebny, kde byl jako retardovaný chlapec umístěn za dvojnásobnou vraždu. Americký thriller (1996)

  • Dvojka (RTVS), 20:50 – historické drama Zvedá se vítr – Dr. Damien O'Donovan se chystá opustit rodnou zemi a stát se lékařem v londýnské nemocnici. Když se však stane svědkem násilí ze strany britských vojáků, přehodnotí svůj postoj a rozhodne se zůstat a přidat se k brigádě IRA, které velí jeho bratr Teddy. Občanská válka, která vypukne, však proti sobě postaví nejen bývalé spolubojovníky, ale i bratry. Film získal Zlatou palmu na MFF v Cannes a mnoho dalších ocenění. Německo-britské historické drama (2006)

MMF24

  • ČT 2, 21:20 – životopisný film Frida – Tvořila i žila ve znamení vášně a bolesti. Slavná mexická malířka Frida Kahlo ve filmu ověnčeném dvěma Oscary. Americký životopisný film (2002)

  • Nova Cinema, 22:25 – akční film Pokrevní bratři 2 – Bratři MacManusovi se společně se svým otcem ukrývají v tichých irských údolích daleko od míst, se kterými byli dříve spojeni. Když se k nim však donese zvěst o loupežné vraždě oblíbeného kněze, bratři se vrací do Bostonu, aby uskutečnili násilnou a krvavou výpravu za spravedlností. Americký akční film (2009)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).