Hlavní navigace

Televizní verze Polského rozhlasu může skončit

11. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
11. 10. 2011

Nový šéf polského veřejnoprávního rozhlasu Andrzej Siezieniewski si položil otázku, zda má do budoucna smysl vysílat jeden z jeho okruhů – Czwórku – jako televizní program. Informoval o tom server media2.pl. Podle Siezieniewskiho nepřináší rozhlas v televizi v tuto chvíli žádoucí účinky. Czwórka se vysílá v televizní verzi poměrně krátkou dobu, od ledna letošního roku.

KL24

Z ARCHIVU: Polský rozhlas spustil na satelitu ostrý provoz své nekódované televize

Siezieniewski oznámil, že celý projekt hodlá podrobit analýze, která si bude klást za cíl zjištění smysluplnosti takového vysílání. Jde o střet dvou experimentálních médií a obávám se, že takové vysílání je na úkor rádia, nechal se slyšet generální ředitel Polského rozhlasu. Takový projekt podle jeho slov vytváří velké množství nákladů a neposkytuje finanční nebo věcný efekt. Čeští diváci mohou toto vysílání sledovat nekódovaně prostřednictvím satelitu Hotbird. Kromě rozhlasové Czwórky šíří tamní veřejnoprávní médium na programu TVP HD také publicistický formát Sygnały dnia.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).