Hlavní navigace

Televizním hrám o peníze hrozí zákaz

12. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 3. 2009

Podle dnešního vydání deníku Hospodářské noviny by měly v televizích skončit hry o peněžní hotovost. Vyplývá to z úpravy loterijního zákona, jehož návrh má list k dispozici. V něm se doslova uvádí, že provozování výherních soutěží o jiné než věcné ceny bude zakázáno. V praxi by tak podle deníku byly ohroženy všechny rozhlasové a televizní hry, kde stačí poslat SMS zprávu nebo telefonicky odpovědět na otázku a soutěžící může rázem vyhrát stotisícové či milionové částky.

Televize často supluje loterijní soutěže. Hry typu Haló, tady Impulsovi či Chcete být milionářem jsou normální loterie, tak ať mají na hazard licenci a platí pro ně stejné podmínky jako pro sázkové společnosti, uvedl pro deník náměstek ministra financí Tomáš Zídek. Pokud by tak média chtěla takovéto soutěže nadále provozovat, potřebovala by k nim licenci. Navíc by přibyla i další povinnost, odvádět určitou část z ceny na dobročinné účely státu. Za změny podle Hospodářských novin lobbovala hlavně Sazka.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).