Hlavní navigace

Televizory Philips 6000 přicházejí. Nabídnou HDR a 4K

27. 4. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Philips
Vlastnosti řady 6000 jsou hodně různorodé. Všechny modely ale mají mít tuner DVB-T2/HEVC, rozlišení Ultra HD a podporu unikátní technologie HDR.

Mezi prvními letos oznámenými novinkami společnosti TP Vision prodávající televizory pod značkou Philips, které dorazily na český trh, je modelová řada 6000. Ta patří do střední třídy, ale výbavou se má podle výrobce vyrovnat loňským modelům o řadu vyšším, tedy sérii 7000. Pro pořádek připomínám, že televizory pro rok 2016, stejně jako pro rok předchozí, TP Vision uvádí ve dvou vlnách: podzimní, kdy jsou oznámeny vrcholové televizory (viz článek a test jednoho z nich níže), a letošní, kdy jsou uvedeny všechny zbývající modely. Vraťme se ale k řadě 6000 představující ve firemní nabídce střední třídu.

Jak bylo řečeno, všechny televizory mají rozlišení 4K, podporu technologie HDR a hlavně tuner připravený na budoucí české pozemní digitální vysílání v DVB-T2. Většina pak má zabudováno i osvícení pozadí Ambilight a najdete tu i operační systém Android TV, resp. firemní platformu Philips. Dražší přístroje pohání čtyřjádrový procesor a už z tohoto mírného chaosu, který v této hodně různorodé řadě bude jistě zvětšen dalšími „drobnostmi“, pro vás vyplývají dvě věci: vlastnosti a možnosti jsou hodně různorodé a za druhé je třeba vybírat hodně, ale hodně opatrně.

ČTĚTE TAKÉ: Test Philips 55PUS8700 z kolekce 2016 (Android TV)

Pražské „ambilightování“ a „muzicírování“: uvedení TV pro rok 2016

Nové televizory Philips sází na HDR a Ambilight

Nasázet do jedné řady vše možné je u výrobců TV spíše neobvyklé, protože většina chce, aby jednotlivé řady byly jasně, či alespoň jasněji, odděleny. U střední třídy značky Philips od TP Vision to ale není nic nového a zdá se, že se v tom výrobce vysloveně vyžívá. Zřejmě v tom vidí nějaký hlubší záměr, který prostě nemohu ani po minimálně dvou letech postřehnout. V každém případě jsem proto raději vytáhl oznámené vlastnosti jednotlivých „podřad“ z tiskové zprávy:

Content First 2022_tip temata

  • Philips 6101 má mířit především na sportovní fanoušky, je postaven na firemní chytré platformě.
  • Philips 6401 – důraz na design s detaily z tmavého kovu a tenký nasouvací stojan.
  • Philips 6501 a 6561– míří na náročnější diváky, pracuje s platformou Android TV a design se vyznačuje obloukovitým stojanem, tenkým rámečkem a kovovou povrchovou úpravou.

A protože TP Vision na řadu 6000 hodně sází (mělo by jít o nejprodávanější TV) nabídne také bohatou škálu úhlopříček. Ty půjdou od základních 43" (109 cm) až po vrcholových 65", tedy 165 cm, které u nás už tolik na odbyt nepůjdou, protože se zájem poslední dobou soustřeďuje kolem 50 palců – 127 cm.

Ceny startují na 18 999 Kč za úhlopříčku 109 cm a nejjednodušší model bez operačního systému Android TV. Televizory mají dorazit během 14 dnů a už pro vás některé máme objednané.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.