Hlavní navigace

Téma číslo 1 pro zpravodajské televize: Soud s Norem Breivikem

25. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 7. 2011

Událostí číslo 1 se pro dnešní den stal pro zpravodajské televize i weby soud s dvaatřicetiletým Norem Andersem Behringem Breivikem, který v pátek nejprve v Oslu spáchal útok nedaleko vládních budov, při němž zemřelo sedm lidí, a poté na ostrově Utöya zabil podle posledních informací minimálně 86 převážně mladých lidí ve věku od 14 do 19 let.

Z ARCHIVU: ČT 24 vysílá mimořádné zpravodajství k bombovému útoku v Oslu

Česká televize přináší aktuální informace v rámci svého webu www.ct24.cz a také ve vysílání zpravodajského kanálu ČT 24. Krátce po čtrnácté hodině se do vysílání připojila za běžných okolností redaktorka veřejnoprávního média pro Německo Eva Pláničková. Ta diváky informovala, že soudní síň je v obležení novinářů, vládne kolem ní chaos a publicisté se zde mísí s běžnými občany – zájemci, kteří se chtějí dostat dění co nejblíže.

Cloud 22 temata

BLOG: Norsko? Nuda. S tím se musí něco udělat

Televize Nova věnuje pozornost Breivikovi z pochopitelných důvodů především na zpravodajském webu tn.cz. Zajímavostí je především streaming dění před budovou soudu ze stránek tiskového servisu AP Television News. Zájemci se tak mohou dostat k nepřerušovanému a nekomentovanému dění přímo před budovou soudu v Oslu. Slovenská TA3 využila při této příležitosti zpravodajství od tiskové agentury SITA.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.