Hlavní navigace

Tendr na DVB-H licence zahájí Polsko v květnu

4. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 4. 2008

Polsko zahájí výběrové řízení na držitele licencí opravňujících k digitálnímu televiznímu vysílání pro mobilní telefony ve standardu DVB-H v polovině května letošního roku. Oznámil to Úřad elektronických komunikací. Vyvrátil tak pochybnosti, které se kolem televize v mobilu začaly objevovat koncem března, když předseda Národní vysílací rady Witold Kolodziejski v polském tisku uvedl, že pro DVB-H vysílání není v Polsku potřebná legislativa, což start mobilní televize zbrzdí.

Přispěl tak ke vzniku pochybností, zda se Polsko televize v mobilu letos vůbec dočká. Přitom v polovině března prezidentka národního Úřadu elektronických komunikací Anna Strezynska uvedla, že tendr na licence pro DVB-H vysílání bude zahájen v červnu nebo červenci letošního roku a ke spuštění televizního vysílání pro mobilní telefony by mělo dojít ještě před koncem roku.

cif-tip-téma-foto

Polský regulační úřad vymezil pro DVB-H vysílání v 31 městech 38 kanálů ve frekvenčním pásmu od 470 do 790 MHz. Čtyři polské společnosti Centertel, Pollomtel, PTC a P4 již naznačili, že by se na zahájení mobilní televize mohli společně podílet. Polsko pro DVB-H vysílání zvolí obchodní model založený na abonentských poplatcích. Televize v mobilu by měla divákům nabídnout přibližně dvanáct programů za měsíční poplatek cca 10 zlotých (74 korun).

Zdroj: Broadband TV News