Hlavní navigace

Terčem webu na czechcenter.eu opět Jiří Paroubek

19. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes 19.10.2006 byly organizací Czech Centres spuštěny nové representativní stránky České Republiky. Jedná se o následující domény: http://www.czechcentres.eu a http://www.czechcentres.com. Velmi vydařená je především interaktivní mapa ČR.Tímto Vás srdečně zveme k náhlédnutí a případnému ohodnecí zmíněných stránek, říká e-mail, který dnes dostala některá média včetně Lupy.

Dnes 19.10.2006 byly organizací Czech Centres spuštěny nové representativní stránky České Republiky. Jedná se o následující domény: http://www.czechcen­tres.eu a http://www.czechcen­tres.com. Velmi vydařená je především interaktivní mapa ČR.Tímto Vás srdečně zveme k náhlédnutí a případnému ohodnecí zmíněných stránek, říká e-mail, který dnes dostala některá média včetně Lupy.

Uvedené stránky nemají však nic společného s příspěvkovou organizací českého ministerstva zahraničí jménem Česká centra, jejíž web sídlí na adrese http://www.czechcen­tres.cz. Organizace Česká centra má pomoci vytvářet image České republiky jako moderní a dynamické země.

MM_SS3

Na doménách czechcentres.eu a czechcentres.com jsou však weby uvádějící o Česku řadu nesmyslných informací a obsahující několik nelichotivých fotomontáží expremiéra Jiřího Paroubka.

Doménu czechcentres.eu vlastní podnikatel Milan Vacek, který nabízí k odprodeji desítky jiných domén. Stránky jsou pak provázány s doménami kucharova.eu nebo ministerstvov­nitra.eu. O spekulování s těmito doménami jsme vás již informovali.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.