Hlavní navigace

Terestrická digitalizace v Polsku může nabrat další zpoždění

16. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
16. 7. 2010

Když už to vypadalo, že by se mohla polská terestrická digitalizace dát konečně do pohybu, přichází další rána. Jak uvedl předseda Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), obdoba naší RRTV, Witold Kołodziejski, tento proces by se mohl o rok i více zpozdit. Za vším stojí Rządowe Centrum Legislacyjne (RCL). To se například podílí na přípravě zákonů a je jedním z legislativních orgánů.

ČTĚTE TAKÉ: Polsko v září zahájí dlouho odkládanou digitalizaci televizního vysílání

KRRiT totiž předala RCL letos v červnu rozhodnutí o udělení digitálních licencí, ale doposud nemá zpětnou vazbu. Na rozhodnutí RCL čeká též tamní telekomunikační úřad UKE, který pak na základě legislativního rámce může přiřadit jednotlivé subjekty ke konkrétním kmitočtům. V případě, že se tak stane, potvrdila jeho šéfka Anna Streżyńska, že by proces mohl být zahájen v září. Podle původního plánu mělo digitální vysílání v Polsku začít již loni září, ale doposud zatím funguje pouze na bázi experimentu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).