Hlavní navigace

Terminal byl prodán!

Marek Antoš

Přišel podzim, buhvíčeho čas (třeba chřipek, huhly huhly), a senzačních novinek se hrne celkem dost. Jednou z nich je velmi žhavá zpráva o tom, že známý poskytovatel Terminal byl prodán - Telenoru! Po Video On Line je to tak již druhý prodej v poslední době.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Terminal Bar na našem trhu působí už hezkou chvilku. Prvotní náplní její činnosti bylo provozování stejnojmenné Internetové kavárny v Soukenické ulici, která je podle mého soukromého názoru nejpěkněji vyřešenou Internetovou kavárnou v Praze; angažmá „Hradního“ architekta Bořka Šípka se dá poznat. Vedle toho však Terminal začal poskytovat také připojení do Internetu. Mírné odlišnosti obou činností nakonec vyústily v oddělení poskytovatelské části do společnosti Terminal.cz, s.r.o., která však zůstala v rukou původních vlastníků. Na tuto společnost bylo také minulý týden převedeno členství Terminal Baru v NIXu a současně se její představitel, Vojtěch Vrba, stal členem výkonného výboru NIXu.

V zájmu získání kapitálu na další rozšíření aktivit byla nyní společnost Terminal.cz odkoupena za blíže nespecifikovanou částku společností Telenor Nextel, která je významným poskytovatelem připojení v Norsku a – vzhledem k názvu překvapivě – dceřinnou společností holdingu Telenor. Společnost ponese název po zanesení změn v obchodním rejstříku název Telenor Internet. V této souvislosti je třeba upozornit, že u nás již působí jako poskytovatel Internetu a satelitního připojení společnost Telenor ČR, kterou ale vlastní jiná z dceřinných společností mateřského Telenoru. Informace o tom, jak bude fungovat kooperace mezi těmito dvěma českými Telenory zatím nejsou k dispozici, ale dá se předpokládat, že nově vzniklý Telenor Internet zůstane u svého zaměření na koncové zákazníky, zatímco Telenor ČR se ještě více zaměří na připojovaní samotných poskytovatelů.

V podobě Terminalu získává Telenor zhruba 2000 zákazníků v Praze, z toho 40 pevných linek. Všech stávajících 20 zaměstanců přejde do nové firmy.

IAC 19 - tip 2 řečníci

Další informace vám doufám přineseme poté, co bude tato operace společností Terminal.cz oficiálně oznámena.

Marek Antoš

Našli jste v článku chybu?