Hlavní navigace

Terminal byl prodán!

29. 9. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přišel podzim, buhvíčeho čas (třeba chřipek, huhly huhly), a senzačních novinek se hrne celkem dost. Jednou z nich je velmi žhavá zpráva o tom, že známý poskytovatel Terminal byl prodán - Telenoru! Po Video On Line je to tak již druhý prodej v poslední době.

Společnost Terminal Bar na našem trhu působí už hezkou chvilku. Prvotní náplní její činnosti bylo provozování stejnojmenné Internetové kavárny v Soukenické ulici, která je podle mého soukromého názoru nejpěkněji vyřešenou Internetovou kavárnou v Praze; angažmá „Hradního“ architekta Bořka Šípka se dá poznat. Vedle toho však Terminal začal poskytovat také připojení do Internetu. Mírné odlišnosti obou činností nakonec vyústily v oddělení poskytovatelské části do společnosti Terminal.cz, s.r.o., která však zůstala v rukou původních vlastníků. Na tuto společnost bylo také minulý týden převedeno členství Terminal Baru v NIXu a současně se její představitel, Vojtěch Vrba, stal členem výkonného výboru NIXu.

V zájmu získání kapitálu na další rozšíření aktivit byla nyní společnost Terminal.cz odkoupena za blíže nespecifikovanou částku společností Telenor Nextel, která je významným poskytovatelem připojení v Norsku a – vzhledem k názvu překvapivě – dceřinnou společností holdingu Telenor. Společnost ponese název po zanesení změn v obchodním rejstříku název Telenor Internet. V této souvislosti je třeba upozornit, že u nás již působí jako poskytovatel Internetu a satelitního připojení společnost Telenor ČR, kterou ale vlastní jiná z dceřinných společností mateřského Telenoru. Informace o tom, jak bude fungovat kooperace mezi těmito dvěma českými Telenory zatím nejsou k dispozici, ale dá se předpokládat, že nově vzniklý Telenor Internet zůstane u svého zaměření na koncové zákazníky, zatímco Telenor ČR se ještě více zaměří na připojovaní samotných poskytovatelů.

V podobě Terminalu získává Telenor zhruba 2000 zákazníků v Praze, z toho 40 pevných linek. Všech stávajících 20 zaměstanců přejde do nové firmy.

MMF tip early

Další informace vám doufám přineseme poté, co bude tato operace společností Terminal.cz oficiálně oznámena.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).