Hlavní navigace

Tesco začne prodávat potraviny přes Internet i na Brněnsku

29. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od čtvrtka budou moci u Tesca nakupovat potraviny a další sortiment přes Internet i obyvatelé Brna a přilehlého okolí. Objednávky je připraveno rozvážet 6 dodávek.

Ve čtvrtek vyrazí do brněnských ulic poprvé dodávky obchodního řetězce Tesco a začnou zákazníkům rozvážet zboží, které si objednali prostřednictvím e-shopu. Služba Potraviny on-line, která zatím funguje v Praze, na Kladensku, Mladoboleslavsku a Kolínsku tak bude dostupná i pro obyvatele Brna a přilehlého okolí. Dostupnost služby je možné ověřit zde.

Firma tak naplňuje plány expanze internetového obchodu, který v rozhovoru pro Lupa.cz začátkem února nastínil Jan Koutný, manažer společnosti Tesco zodpovědný za službu Potraviny on-line.

Brňané budou moci vybírat ze sortimentu 20 tisíc druhů zboží, zejména potravin a drogerie. Zboží, které si zákazníci objednají, bude následující den ráno vybíráno přímo z regálů v kamenných prodejnách a ve stanovený čas doručeno speciálními dodávkami na místo určení. Takových dodávek se bude zpočátku po Brně a okolí pohybovat celkem šest. Jejich počet se ale do budoucna může ještě zvýšit, záležet bude na tom, jaký zájem služba u Brňanů vyvolá.

Na území Brna budeme službu provozovat z obchodů Tesco v obchodním centru Futurum na Vídeňské ulici a z Nákupního centra Královo pole, říká Jan Koutný.

Ten v únoru prozradil, že zákazníci Tesca v e-shopu nakupují obvykle jednou za týden až jednou za měsíc. Velkou část zákazníků tvoří rodiny s dětmi. Zákazníky jsou nejčastěji ženy ve věku 25 až 45 let. Struktura nákupů je trochu překvapivě velmi podobná běžnému nákupu v kamenné prodejně.

MMF23 tip3

Tesco nedávno představilo také mobilní aplikaci, která umožňuje na e-shopu nakupovat. Dostupná je zatím pro telefony s operačním systémem Android. Začátkem května by se měla v AppStore objevit i verze pro iOS.

Zdroj: tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).