Hlavní navigace

Jak funguje DVB-T2 box Tesla TEH-500 a jaké podporuje aplikace?

Autor: Tesla
Petr Faistauer

Co má společného čínská firma Videostrong a tradiční česká značka spotřební elektroniky Tesla? Víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tesla je dnes název spojený hlavně s podnikáním amerického miliardáře Elona Muska, ale my zůstaneme u běžné spotřební elektroniky. A tím i u tradiční české, respektive československé značky. Na její užívání má od roku 2011 licenci kyperská společnost Inter-Sat Ltd. přes svoji lokální organizační složku se sídlem v Brně-Židenicích.

Dnes si představíme hybridní přijímač digitálního televizního vysílání Tesla TEH-500 DVB-T2. Media box a set-top box v jednom je v zásadě shodný přístroj jako produkt MeCool M8S Plus DVB-S/T od čínského výrobce Videostrong. Jen má vylepšené provedení a rozšířenou kapacitu paměti.


Autor: Tesla

Box Tesla TEH-500 DVB-T2 je vybaven operačním systémem Android TV ve verzi 7.1.2 (Nougat) s nadstavbou TV Centrum (KODI 18.x Leia). Má 2 GB RAM a 8 GB ROM, pohání ho čtyřjádrový procesor Amlogic S905D a disponuje grafickým procesorem ARM Mali 450.

Na připojený USB disk je možné nahrávat pořady a podporováno je také odložené nahrávání v době vaší nepřítomnosti. Přijímač zobrazuje český teletext, elektronického programového průvodce u jednotlivých stanic a vysílání je možné posouvat díky funkci timeshift.

Připojení k internetu zajišťuje LAN port anebo Wi-Fi (2,4 GHz, 802.11 a/b/g/n). Přístroj má dva porty USB 2.0, jeden výstup HDMI 2.0 a klasické AV rozhraní pro starší televizory. Po zapojení antény na něm naladíte televizní vysílání ve standardu DVB-T2/HEVC. Přehrávání videa je podporováno až do rozlišení 4K.

Velikost přístroje je 13×9,8×2 cm.

Box podporuje většinu českých aplikací s online archivy televizních stanic, například iVysílání České televize, iPrima, Nova Plus, Televize Seznam, Mall TV, Skylink Live TV a další dostupné v obchodě Google Play. Lze použít i alternativní zdroje ke stažení aplikací, jako např. Aptoide.

V následující galerii si můžete prohlédnout ladění programů a elektronického programového průvodce.

Předvedeme si také už zmiňované online archivy televizních stanic.

Dalším modelem původně z nabídky značky MeCool je i Tesla QX4 – neboli M8S Pro, konkrétně jeho verze Pro W, osazená CPU Amlogic S905W. Změněna byla pouze barva lišty, lemující otvory chlazení. Zde se jedná o klasický OTT/IPTV box, nikoliv o hybridní. Znají ho zákazníci různých operátorů.


Autor: Archiv operátorů

1. Skylink Live TV (CZ verze), 2. Skylink Live TV (SK verze), 3. ZapniTV MediaBox, 4. MeCool M8S Pro W

Nutno upozornit, že pod označením Tesla QX4 existují dva vzhledově odlišné přístroje a zde pojednáváme o přístrojích z novější dovezené série. Mají odlišné dálkové ovladače, ZapniTV MediaBox má ve vybavení novější variantu. Boxy pro Skylink Live TV v obou lokalizovaných provedeních mají letitý základní model, používaný v masovém měřítku k valné většině starších přístrojů nebo k budgetovým no-name modelům neznámého původu. Oba ovladače jsou ve standardním infračerveném provedení.

Nástroje-mkt-tip-obecny

Přístroj Tesla QX4 je vybaven čtyřjádrovým 64bitovým procesorem Amlogic S 905W. Grafický procesor je ARM Mali 450, operační paměť má kapacitu 2 GB, vnitřní paměť je 16 GB. Operační systém je opět Android 7.1.2 Nougat.

Variantu MeCool M8S Pro W, která je předlohou tohoto boxu, jsme podrobněji představili ve starším článku.