Hlavní navigace

Test: bezdrátové spojení přes WiMAX až na 53 kilometrů

Jiří Macich ml.

O bezdrátové technologii WiMAX se hodně mluví a k jejím výhodám se počítá i větší dosah než nabízí třeba v Česku tolik oblíbené WiFi. To potvrzuje i test, který provádělo pražské České vysoké učení technické ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou. Z testu vyplynulo, že třeba zařízení Alvarion BreezeMAX 3500 dokáže komunikovat až na vzdálenost 53 kilometrů s průměrnou přenosovou rychlostí 128 kbit/s. To sice není mnoho (relativně), ale i tak je to na tuto vzdálenost pořád zajímavé číslo.…

O bezdrátové technologii WiMAX se hodně mluví a k jejím výhodám se počítá i větší dosah než nabízí třeba v Česku tolik oblíbené WiFi. To potvrzuje i test, který provádělo pražské České vysoké učení technické ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou. Z testu vyplynulo, že třeba zařízení Alvarion BreezeMAX 3500 dokáže komunikovat až na vzdálenost 53 kilometrů s průměrnou přenosovou rychlostí 128 kbit/s. To sice není mnoho (relativně), ale i tak je to na tuto vzdálenost pořád zajímavé číslo. Testy ovšem probíhaly v laboratorních podmínkách s využitím utlumovacích prvků, nikoliv v terénu. Berme je tak spíše jako zajímavost. O rozšíření WiMAXu v České republice více v našem dnešním článku WiMAX v Česku stále čeká na svůj boom. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
29. 6. 2007 8:35
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Titulek implikuje 53 km, v textu se píše 10 km, pak se naznačuje 20 km a těch 53 km bude jen vypočítaná hodnota. Nebo tomu rozumím špatně? Na rozdíl od p. ředitele tedy moc potěšen nejsem, takhle by asi popis expertimentu vzešlý ze akademické půdy vypadat neměl.