Hlavní navigace

The Times se otevřely pro vyhledávače. Blokovat je vydržely dva roky

Daniel Dočekal

V květnu 2010 se The Times (noviny vydávané společností News Corp, vlastněné Rupertem Murdochem) rozhodly k zvláštnímu kroku – zablokování přístupu pro vyhledávací stroje. Nutno dodat, že tehdy šlo o krok související s zavedením zpoplatněného přístupu. Podle Paidcontent.org blokování vyhledávačů končí a The Times vyhledávačům umožní přístup – ale pouze k prvním dvěma větám z článku. Podle článku jde o experiment, který by měl umožnit získání nových čtenářů. Ti se k plnému textu článku nicméně…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V květnu 2010 se The Times (noviny vydávané společností News Corp, vlastněné Rupertem Murdochem) rozhodly k zvláštnímu kroku – zablokování přístupu pro vyhledávací stroje. Nutno dodat, že tehdy šlo o krok související s zavedením zpoplatněného přístupu.

Podle Paidcontent.org blokování vyhledávačů končí a The Times vyhledávačům umožní přístup – ale pouze k prvním dvěma větám z článku. Podle článku jde o experiment, který by měl umožnit získání nových čtenářů. Ti se k plnému textu článku nicméně dostanou až po zaplacení předplatného.

The Times se od poloviny roku 2010 podařilo získat 130 751 předplatitelů digitálního obsahu. Příchody z vyhledávačů tradičně patří k významným zdrojům návštěvnost – The Times nebyl výjimkou, před zákazem vstupu vyhledávačům se příhody odtud pohybovali v 30 až 40 procentech ze všech příchodů na web.