Hlavní navigace

The Times se otevřely pro vyhledávače. Blokovat je vydržely dva roky

Daniel Dočekal

V květnu 2010 se The Times (noviny vydávané společností News Corp, vlastněné Rupertem Murdochem) rozhodly k zvláštnímu kroku – zablokování přístupu pro vyhledávací stroje. Nutno dodat, že tehdy šlo o krok související s zavedením zpoplatněného přístupu. Podle Paidcontent.org blokování vyhledávačů končí a The Times vyhledávačům umožní přístup – ale pouze k prvním dvěma větám z článku. Podle článku jde o experiment, který by měl umožnit získání nových čtenářů. Ti se k plnému textu článku nicméně…

V květnu 2010 se The Times (noviny vydávané společností News Corp, vlastněné Rupertem Murdochem) rozhodly k zvláštnímu kroku – zablokování přístupu pro vyhledávací stroje. Nutno dodat, že tehdy šlo o krok související s zavedením zpoplatněného přístupu.

Podle Paidcontent.org blokování vyhledávačů končí a The Times vyhledávačům umožní přístup – ale pouze k prvním dvěma větám z článku. Podle článku jde o experiment, který by měl umožnit získání nových čtenářů. Ti se k plnému textu článku nicméně dostanou až po zaplacení předplatného.

The Times se od poloviny roku 2010 podařilo získat 130 751 předplatitelů digitálního obsahu. Příchody z vyhledávačů tradičně patří k významným zdrojům návštěvnost – The Times nebyl výjimkou, před zákazem vstupu vyhledávačům se příhody odtud pohybovali v 30 až 40 procentech ze všech příchodů na web. 

Našli jste v článku chybu?
27. 9. 2012 18:43

Tohle by určitě bylo řešení, jen se tím trochu zhorší přístupnost. Těm co nemají permanentně zapnutý javascript to může dělat potíže.

27. 9. 2012 18:40

Jasně, korektní to určitě je a nikdo nemůže nic namítat, ale sami sebe by takto připravovali o příchody z vyhledávačů, protože ty zaindexují jen ten kousek textu a i když by byl zbytek velice zajímavý a lidi by to hledali, tak se k němu tudy nedostanou. Tím se snadno dostanou k číslům, že z vyhledávačů jim chodí "jen" 40% návštěv a tak nebude problém, když ho odstřihnou. Jenže pokud by nedělali problémy i ten počet příchodů z vyhledávačů by mohl být lepší a pak by byl větší problém ho zakázat.