Hlavní navigace

Thor 7 blíže k realizaci. Družice zakotví na pozici Digi TV a UPC Direct v roce 2014

20. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 6. 2011

Nová družice Thor 7 skandinávského operátora Telenor Satelitte Broadcasting (TSBc), která v budoucnu zaparkuje na pozici 1 stupeň západně, tedy přesně tam, kde své programy šíří i satelitní služby Digi TV a UPC Direct, je velice blízko ke své realizaci. Dnes došlo k podepsání smlouvy mezi TSBc a společností Space Systems/Loral (SSL), která bude jeho konstruktérem.

MM AI t

K TÉMATU: Provozovatel pozice pro Digi TV a UPC Direct vypustí nový satelit Thor 7

Družice bude mít k dispozici 11 aktivních transpondérů (frekvencí) v Ku pásmu, které je běžně používané i na družicích sloužících pro Evropu (rozsah 10×xx – 12×xx MHz). Sloužit budou především pro potřeby střední a východní Evropy včetně České republiky. Druhý vyzařovací diagram bude určen pro trhy v oblastech Severního, Norského, Rudého a Baltského moře, dále pak Perského zálivu a Středomoří. Komerční provoz satelitu má být zahájen v 1. čtvrtletí roku 2014. TSBc v současné době hledá vhodný subjekt, který by družici vynesl na orbit. Jeho jméno oznámí do konce tohoto měsíce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).