Hlavní navigace

Thunderbird 3.0 by mohl podporovat konverzace, vyšla první betaverze

10. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vývojáři z Mozilla Messaging uvolnili dlouho očekávanou a již jednou odloženou první betaverzi připravovaného e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3.0. Uživatelé resp. testeři tak mohou v praxi vidět některé z hlavních taháků třetí generace poměrně populárního e-mailového klienta. Řeč je například o zapracování konceptu panelů do uživatelského rozhraní (což bylo původně slíbeno již pro Thunderbird 2.0) nebo o spolupráci s vyhledáváním Instant Search ve Windows Vista. Vestavěný kalendář byste…

Vývojáři z Mozilla Messaging uvolnili dlouho očekávanou a již jednou odloženou první betaverzi připravovaného e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3.0. Uživatelé resp. testeři tak mohou v praxi vidět některé z hlavních taháků třetí generace poměrně populárního e-mailového klienta. Řeč je například o zapracování konceptu panelů do uživatelského rozhraní (což bylo původně slíbeno již pro Thunderbird 2.0) nebo o spolupráci s vyhledáváním Instant Search ve Windows Vista. Vestavěný kalendář byste v Thunderbirdu 3.0 Beta 1 ještě hledali marně. Došlo však na jiné inovace – například byl vylepšen vestavěný adresář a došlo i na zrychlení práce s IMAP protokolem. (JasnaPaka Blog)

CIF22

David Ascher, ředitel Mozilla Messaging, se rozpovídal o dalších možných nových funkcích ve stádiu prototypu, z nichž by se některé mohly dostat ještě do Thunderbirdu 3.0. Nejžhavějším adeptem se jeví podpora seskupování zpráv do konverzací ve stylu Gmailu, kterou už vývojové verze Thunderbirdu 3.0 umí, ovšem bez patřičné podpory v uživatelském rozhraní. Výrazně zjednodušeno by mělo být vedle prohledávání uložené pošty a adresáře také nastavení nového poštovního účtu. Současný průvodce je prý již zcela nevyhovující. Nový adresář (běžící v panelu, nikoliv ve vlastním okně) by též mohl podporovat jiné zobrazení kontaktů a to formou vizitek. (Ascher.ca)

Právě vydaný Thunderbird 3.0 Beta 1, který je dostupný i v české verzi pro Windows, Linux a Mac OS X, tedy můžeme chápat jen jako malou ochutnávku. Novinek by ve finále mohlo (mělo) být mnohem více.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.