Hlavní navigace

Thunderbird 3.0 v únoru 2009, v plánu je také Firefox 3.2

6. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Během několika dnů by měla světlo světa spatřit druhá alfaverze chystaného e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3.0 od společnosti Mozilla Messaging. Jednou z novinek by měl být import pošty z e-mailového klienta systému Mac OS X na počítačích od Applu. První alfaverze vyšla v květnu a nabídla třeba Správce doplňků ve stylu Firefoxu 3.0, nový nástroj na reportování pádů, spolupráci s adresářem systému Mac OS X a hlavně prohlížení pošty v panelech. V plánu jsou také dvě betaverze a samozřejmě…

Během několika dnů by měla světlo světa spatřit druhá alfaverze chystaného e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3.0 od společnosti Mozilla Messaging. Jednou z novinek by měl být import pošty z e-mailového klienta systému Mac OS X na počítačích od Applu. První alfaverze vyšla v květnu a nabídla třeba Správce doplňků ve stylu Firefoxu 3.0, nový nástroj na reportování pádů, spolupráci s adresářem systému Mac OS X a hlavně prohlížení pošty v panelech. V plánu jsou také dvě betaverze a samozřejmě release candidate. Finální verze by za ideálních podmínek měla vyjít nejdříve v únoru 2009. (JasnaPaka Blog)

Na nedávném setkání Firefox Summit 2008 byl také nastíněn další vývoj sesterského projektu, webového prohlížeče Mozilla Firefox. Aktuálně chystaná verze 3.1, jejíž první alfaverze vyšla koncem července, by mohla přijít ještě v prosinci tohoto roku. Pak nebude vedle opravných verzí následovat rovnou verze 4.0, ale na druhé čtvrtletí roku 2009 je naplánována ještě verze 3.2. Mozilla Corporation tedy evidentně nechce schovávat všechny novinky až na další major verzi jako tomu bylo mezi vydáním Firefoxu 2.0 a 3.0. Firefox 4.0 založený na platformně Mozilla 2.0 by měl vyjít koncem příštího roku, tedy asi rok a půl od uvedení Firefoxu 3.0 letos na konci jara. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.