Hlavní navigace

Thunderbird 3.1 bude podporovat import z Windows Live Mailu

16. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Řadě uživatelů na před časem uvolněném e-mailovém programu Mozilla Thunderbird 3.0 vadí absence podpory importu dat z konkurenčního poštovního programu Windows Live Mail od Microsoftu. Dobrou zprávou je, že by se tato funkce měla objevit alespoň v chystaném Thunderbirdu 3.1. Jeho aktualizovaný vývojový plán nyní počítá s uvedením první betaverze na 9. března. Nově je však v plánu také druhá betaverze, která vyjde snad 6. dubna. Její doplnění do plánů vývojářů by mohlo znamenat rozšíření seznamu…

Řadě uživatelů na před časem uvolněném e-mailovém programu Mozilla Thunderbird 3.0 vadí absence podpory importu dat z konkurenčního poštovního programu Windows Live Mail od Microsoftu. Dobrou zprávou je, že by se tato funkce měla objevit alespoň v chystaném Thunderbirdu 3.1. Jeho aktualizovaný vývojový plán nyní počítá s uvedením první betaverze na 9. března. Nově je však v plánu také druhá betaverze, která vyjde snad 6. dubna. Její doplnění do plánů vývojářů by mohlo znamenat rozšíření seznamu novinek, které nová verze známého open source klienta přinese. Finální verze by dle předběžného plánu měla světlo světa spatřit 1. června, ale to pouze za předpokladu, že vývoj bude probíhat naprosto ideálně.

Organizace Mozilla Messaging by se kromě vydání Mozilla Thunderbirdu 3.1 letos ráda zaměřila na pozměnění přístupu k vývoji. Některé nové funkce by prý měly nově vznikat v rámci samostatných experimentálních projektů. Převzata by tak měla být praxe z vývoje sesterského webového prohlížeče Mozilla Firefox, kde Personas, Prism, Weave, Ubiquity nebo JetPack vznikají v rámci Mozilla Labs odděleně. Kromě toho chce Mozilla Messaging najít nějaký fungující obchodní model, který by celý projekt zbavil současné míry závislosti na dotacích od Mozilla Foundation. Zpoplatnění se však uživatelé prý bát nemusí. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.