Hlavní navigace

Thunderbird 3 Beta 2: archivace pošty a další novinky

27. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla Messaging uvolnila očekávanou druhou betaverzi připravovaného e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3. Jde o další milník ve vývoji třetí generace známého poštovního programu. Přestože nakonec slibovaný kalendář integrován nebude, druhá betaverze některá vylepšení přináší. Jde například o funkci pro archivaci vybrané pošty nebo nového správce hesel. Uživatelské rozhraní lze nyní lépe přizpůsobit díky vlastním nástrojovým lištám. Novinkou je též tzv. správce aktivit, čili jakýsi log…

Mozilla Messaging uvolnila očekávanou druhou betaverzi připravovaného e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3. Jde o další milník ve vývoji třetí generace známého poštovního programu. Přestože nakonec slibovaný kalendář integrován nebude, druhá betaverze některá vylepšení přináší. Jde například o funkci pro archivaci vybrané pošty nebo nového správce hesel. Uživatelské rozhraní lze nyní lépe přizpůsobit díky vlastním nástrojovým lištám. Novinkou je též tzv. správce aktivit, čili jakýsi log činnosti Thunderbirdu, který sleduje práci s poštou.

V plánu je ještě třetí betaverze, kde by opět měly přibýt některé nové funkce související se zmíněným archivováním pošty nebo správcem aktivit. Datum vydání však ještě není známo. Známa je už ale naopak konečná podoba nového oficiálního webu Mozilla Messaging, která je odvozena od webu Mozilla Corporation. Thunderbird 3 Beta 2 je k dispozici v 43 jazycích (vč. češtiny) pro Windows, Linux i Mac. Samozřejmě coby betaverze není doporučen do ostrého nasazení. (JasnaPaka Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).