Hlavní navigace

Tichá revoluce na Barrandově: končí Janis Sidovský?

24. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
Povyk okolo televizního multiplexu 4 a plánu Novy na vlastní měření sledovanosti zcela zastřel události, které rezonují nejmladší českou plnoformátovou TV Barrandov.

Prakticky bez mediální odezvy se obešla událost, která může výrazně ovlivnit další vývoj televize Barrandov. Programový a marketingový ředitel Janis Sidovský se krátce po nástupu nové generální ředitelky Martiny Líškové zhroutil, strávil nějaký čas v péči lékařů a tento čtvrtek vyvěsil na svůj facebookový profil píseň Hany Hegerové „Dnes naposled“ s poznámkou „Brzy vám o těchto slovech řeknu víc…“, načež odjel na dovolenou. Krátce předtím na Barrandově podala výpověď vedoucí skladby programu Jaroslava Vokurková.

To určitě nebudou shody náhod. Vokurková byla pro Barrandov dost klíčová osoba, přišla do této televize z Novy, kde působila dlouhá léta ve stejné pozici a ví tedy o programingu komerčních televizí opravdu hodně. Dá se říct, že byla programovou pravou rukou Sidovského, který si na Barrandově coby místopředseda představenstva prosazoval celou řadu původních pořadů, často spojovaných s jeho vlastními podnikatelskými aktivitami, jako byly třeba Královny popu. A nutno říct, že mu to vycházelo, protože šlo o dost sledované formáty.

Pokud máme věřit českému bulváru, Sidovský se zhroutil poté, co mu nová generální ředitelka oznámila, že s jeho původními pořady je na Barrandově konec. Je to jen pár dní, co jsem podobný vývoj nastiňoval jednomu novináři, který se mě ptal, co se dá očekávat od výměny generální ředitelky TV Barrandov. Řekl jsem mu, že podle mého názoru Líšková zarazí projekty, které se nějakým způsobem protínají s osobním byznysem Janise Sidovského a že se dají čekat i další třecí plochy, například u spolupráce s konkrétními produkčními společnostmi.

ICTZ23

Líšková totiž přišla do Barrandova ze slovenské televize Markíza, kde byla programovou ředitelkou a tudíž musí mít celou řadu preferovaných produkčních studií. Janis Sidovský má zase svoje „produkční koně“, a tak se dal střet mezi těmito dvěma manažery předpokládat. Skoro celý čtvrtek jsme se tak společně s Lukášem Polákem snažili zjistit, co znamená onen tajemný hudební vzkaz Janise Sidovského na Facebooku, a zda tedy na Barrandově končí. Sám Sidovský nejdříve říkal, ať zavoláme později, potom, že odjíždí na dovolenou a pak už měl jen obsazeno.

Zavolali jsme tedy Jance Vozárové, která byla generální ředitelkou Barrandova před Martinou Líškovou a stále je předsedkyní představenstva licencované společnosti Barrandov Televizní Studio – fakticky tedy o level výš než Líšková. Podle ní Sidovský na Barrandově zůstává a bude nadále programovým ředitelem. Takže jsme si senzační zprávu schovali na příště, jenže určitá pachuť okolo vývoje na Barrandově zůstává. Zvlášť když během tohoto týdne začaly nápadně častěji chodit e-maily s upozorněním na mimořádné programové změny této televize.

Skončí podle vás Janis Sidovský v televizi Barrandov, nebo ne?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.