Hlavní navigace

Tip TV obnoví vysílání pravděpodobně v květnu, regulátora žádá o novou licenci

17. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová licence má stanici otevřít větší pole působnosti. Její vedení se chce věnovat i regionálnímu zpravodajství. „Stále ale budeme dělat to, co umíme nejlíp,“ konstatoval jednatel jejího provozovatele.

V průběhu května by měla své vysílání obnovit původně čistě inzertní a teleshoppingová televize Tip TV. Serveru DigiZone.cz to sdělil jednatel programu Zdeněk Sláma. Tip TV původní licence nepropadla, takže podle ní může začít vysílat. Regulátora, tedy Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), už zástupci stanice žádají o vydání nové, která ji bude otvírat některé nové možnosti. Právě v rámci ní se chce Tip TV věnovat například i regionálnímu zpravodajství. Sláma ale nechtěl být v tomto směru konkrétnější. V multiplexu 4 má být program dostupný nejen na vysílačích v hlavním městě, ale i středních Čechách.

K TÉMATU: Resuscitovaná televize Tip začala testovat v multiplexu 4 pro Prahu

Název a vše s tím související si ponecháme. Stará licence vypadala původně zajímavě, ale nakonec se ukázala jako nevyhovující. Nová nám umožní vysílat i nekomerční, otevřenější program. Přesto, že budeme dostupní i ve středních Čechách, prioritou pro nás bude Praha, přiblížil Sláma. Poté, co Tip TV získá novou licenci, chystá se přidat do vysílání některé interaktivní formáty. Budeme se věnovat tomu, co umíme nejlépe, tedy esoterice, a přidáme soutěže, přiblížil jednatel staro-nové televizní stanice.

Marketing Meeting balicek

ČTĚTE TAKÉ: Inzertní televize Tip TV obnoví vysílání, šířena bude v zemském multiplexu 4

Zdeněk Sláma uvedl, že Tip TV má připravenu řadu nových formátů a také jedno překvapení, které by mělo přijít na řadu ještě v průběhu letních prázdnin, případně krátce po nich. Zatím nechci říkat, o co bude, ale bude se to týkat prodejních aktivit. Chtěli bychom se věnovat prodeji knih, konstatoval Sláma. V souvislosti se získáním nové licence chce vedení televize inovovat také svůj vizuál. Spoléháme se na stávající obchodní aktivity. To pro nás bude základní pilíř. Naznačili jsme našim stávajícím klientům, že budeme vysílat a budeme mít nové partnery, kteří s námi budou spolupracovat, dodal jednatel provozovatele.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).