Hlavní navigace

Tisíc a jedna noc na Nově úspěšná, ale ne suverénní: 1,341 milionu diváků

7. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 2. 2011

Turecký seriál Tisíc a jedna noc, který patří k jednomu z hlavních taháků jarního programového schématu televize Nova, vstoupil včera na její obrazovku úspěšně a stal se vítězem. Nedá se však hovořit o tom, že šlo o prvenství suverénní, jak možná vedení nejsledovanější tuzemské stanice očekávalo. Tisíc a jedna noc zaujala 1 341 tisíc diváků (share 30,86 %) v cílové skupině diváků D 15+.

ČTĚTE TAKÉ: Nova rozšíří zprávy a změní grafiku. Nabídne SuperStar a Tisíc a jednu noc

Primě se vyplatilo prohození víkendových filmů. Včera proti tureckému seriálu nasadila čtvrtý díl Smrtonosné pasti s Brucem Willisem a k jejímu programu díky tomu usedl 1 062 tisíc diváků (share 27,31 %). Špatně na tom nebyla ani Česká televize a její první program, která vysílala původní film Bekyně mniška. Ten zaujal 910 tisíc diváků (share 20,54 %). ČT 1 přitom nevysílala tuto romantickou komedii poprvé. Sledovanost každého seriálu se buduje během prvních týdnů, takže by bylo nesmyslné hodnotit jeho výsledek první den. Jediní, kdo nakonec budou rozhodovat o úspěchu tohoto formátu, jsou televizní diváci, uvedla pro DigiZone.cz mluvčí Novy Michaela Fričová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.