Hlavní navigace

Tomáš Baldýnský, tvůrce Comebacku, Heleny a Ulice, přešel do České televize

Lukáš Polák

Bývalý tvůrce a spoluautor sitcomu na Nově Tomáš Baldýnský se stal součástí nově vzniklého Filmového centra České televize. V něm se objevil například i novinář Jaroslav Sedláček.

Doba čtení: 1 minuta

Po odchodu tvůrce a spoluautora sitcomů Comeback a Helena Tomáše Baldýnskéhotelevize Nova se jeho novým působištěm staly Kavčí hory. Informoval o tom server Mediář.cz. Baldýnský se stal spolu s filmovým publicistou Jaroslavem Sedláčkem a dosavadní předsedkyní Asociace producentů v audiovizi Helenou Uldrichovou členy Filmového centra České televize. Veřejnoprávní médium ho představilo v Karlových Varech na Mezinárodním filmovém festivalu.

K TÉMATU: Tomáš Baldýnský, tvůrce Comebacku, Heleny a Ulice, odešel z televize Nova

Baldýnský bude podle Mediáře působit jako kreativní producent. O jeho odchodu z televize Nova informoval server DigiZone.cz počátkem minulého měsíce jako první. A co bude mít Filmové centrum České televize na starosti? To popsal osobně generální ředitel veřejnoprávního média Petr Dvořák: Je to aktivita, která by měl definovat nový přístup k filmařům. Nechceme jen čekat, až nám budou přinášet náměty. Chceme dělat aktivní dramaturgii.

Našli jste v článku chybu?