Hlavní navigace

Tomáš Baldýnský, tvůrce Comebacku, Heleny a Ulice, přešel do České televize

2. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bývalý tvůrce a spoluautor sitcomu na Nově Tomáš Baldýnský se stal součástí nově vzniklého Filmového centra České televize. V něm se objevil například i novinář Jaroslav Sedláček.

Po odchodu tvůrce a spoluautora sitcomů Comeback a Helena Tomáše Baldýnskéhotelevize Nova se jeho novým působištěm staly Kavčí hory. Informoval o tom server Mediář.cz. Baldýnský se stal spolu s filmovým publicistou Jaroslavem Sedláčkem a dosavadní předsedkyní Asociace producentů v audiovizi Helenou Uldrichovou členy Filmového centra České televize. Veřejnoprávní médium ho představilo v Karlových Varech na Mezinárodním filmovém festivalu.

K TÉMATU: Tomáš Baldýnský, tvůrce Comebacku, Heleny a Ulice, odešel z televize Nova

Baldýnský bude podle Mediáře působit jako kreativní producent. O jeho odchodu z televize Nova informoval server DigiZone.cz počátkem minulého měsíce jako první. A co bude mít Filmové centrum České televize na starosti? To popsal osobně generální ředitel veřejnoprávního média Petr Dvořák: Je to aktivita, která by měl definovat nový přístup k filmařům. Nechceme jen čekat, až nám budou přinášet náměty. Chceme dělat aktivní dramaturgii.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).