Hlavní navigace

Top TV na srpen přeruší vysílání, má ji koupit vlastník Novy

31. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
31. 7. 2007

AKTUALIZOVÁNO Nabídková stanice Top TV se chystá přerušit své vysílání. Dočasně tak zmizí z pražského digitálního multiplexu B, analogového kanálu 28 na pražském Strahově, kabelových rozvodů, IPTVsatelitu Astra. Serveru Parabola.cz to sdělila programová ředitelka Top TV Natálie Lišková, aniž by uvedla důvody přerušení vysílání.

ebf - partner 1

Top TV od června pouze reprízuje starší pořady a zastavila veškerou výrobu. Od ledna také hledá nového strategického partnera, protože její většinový vlastník, Holding KKCG Investmens podnikatele Karla Komárka, se rozhodl na tomto projektu už nepodílet. Koncem června Top TV opustila také její zakladatelka a generální ředitelka Kateřina Fričová, která od 1. července nastoupila jako programová ředitelka do České televize.

Podle serveru EuroOnline má Top TV koupit bermudská společnost CME, majitel nejsledovanější české televize Nova a kabelového a satelitního kanálu Galaxie Sport. Mluvčí Holdingu KKCG Investmens Dan Plovajko pro server Aktuálně.cz uvedl, že přerušení vysílání Top TV souvisí se vstupem nového strategického partnera, přičemž změnu majitele musí ještě schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Plovajko nepotvrdil, že novým vlastníkem stanice se má stát společnost CME.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).