Hlavní navigace

Topfun a Vodafone uzavírají strategickou spolupráci

Jiří Macich ml.

Předplatitelé služby Topfun Start a zároveň zákazníci mobilního operátora Vodafone nově mohou ve svém mobilu či tabletu zdarma sledovat vybrané TV stanice přes Internet.

Společnost Topfun Media, která provozuje českou video-on-demand službu Topfun, oznámila uzavření dohody o strategické spolupráci s mobilním operátorem Vodafone. Zákazníci tohoto operátora získají ke službě Topfun Start navíc možnost sledovat ze svého mobilu či tabletu televizní vysílání kanálů Sport 5, Travel Channel, Baby TV a Fashion TV zdarma prostřednictvím Internetu.

Služba Topfun Start umožňuje přístup do archivu filmů za měsíční předplatné 49 Kč. Každý měsíc si lze přehrát až padesát filmů prostřednictvím PC, vybraných Smart TV a další chytré černé elektroniky a v neposlední řadě právě díky mobilním zařízením se systémy Android, iOS a Windows Phone, pro které má Topfun svou aplikaci. 

Předplatitelé služby Topfun Start nyní ve svém mobilním zařízení se SIM kartou operátora Vodafone mohou zdarma sledovat výše zmíněné kanály zdarma. Prozatím se však sledování internetových streamů televizního vysílání započítává do čerpání datového limitu (FUP). V budoucnu tomu tak prý ale nebude. 

WT100

Lupě to potvrdil Radek Přikryl, obchodní ředitel společnosti Topfun Media. Jde prý o druhý krok v naplňování spolupráce, kterou s mobilním operátorem Vodafone společně plánují. Prozatím Topfun pro mobilní zařízení připravil třetí variantu streamů s dosud nejnižším datovým tokem pro omezení vlivu na čerpání datového limitu a snížení nároků na rychlost připojení.

Navíc uvedené kanály lze sledovat zdarma i přes WiFi. Není tedy nutné se přímo připojovat přes Vodafone. Radek Přikryl pro Lupu potvrdil, že směrodatná je pouze přítomnost SIM karty tohoto mobilního operátora v zařízení. Jde de facto jen o verifikaci, že předplatitel Topfun Start je zároveň zákazníkem Vodafonu a má tedy nárok na bezplatné sledování zmíněných televizních stanic. 

Našli jste v článku chybu?
18. 3. 2013 0:45
Tutanchámovod (neregistrovaný)

Ja bych všechny ty vodafony s topfonama zakázal...

16. 3. 2013 21:23

Protože u nás nefunguje většina rozumných věcí ze zahraničí - stačí si srovnat datové služby u operátorů u nás a v zahraničí - u nás dá normální člověk za data v mobilu cca 150,- Kč za 100 MB, operátoři si z nás dělají dojnou krávu ale aby zaváděli moderní služby za rozumnou cenu toho se nedočkáme - češi totiž nad tím radši mávnou rukou než aby se dohadovali s telefonním operátorem - jeden příklad - kolega přecházel od jednoho operátora k druhému a trvalo 2 měsíce než mu první operátor uvolnil č…