Hlavní navigace

Topfun a Vodafone uzavírají strategickou spolupráci

16. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Předplatitelé služby Topfun Start a zároveň zákazníci mobilního operátora Vodafone nově mohou ve svém mobilu či tabletu zdarma sledovat vybrané TV stanice přes Internet.

Společnost Topfun Media, která provozuje českou video-on-demand službu Topfun, oznámila uzavření dohody o strategické spolupráci s mobilním operátorem Vodafone. Zákazníci tohoto operátora získají ke službě Topfun Start navíc možnost sledovat ze svého mobilu či tabletu televizní vysílání kanálů Sport 5, Travel Channel, Baby TV a Fashion TV zdarma prostřednictvím Internetu.

Služba Topfun Start umožňuje přístup do archivu filmů za měsíční předplatné 49 Kč. Každý měsíc si lze přehrát až padesát filmů prostřednictvím PC, vybraných Smart TV a další chytré černé elektroniky a v neposlední řadě právě díky mobilním zařízením se systémy Android, iOS a Windows Phone, pro které má Topfun svou aplikaci. 

Předplatitelé služby Topfun Start nyní ve svém mobilním zařízení se SIM kartou operátora Vodafone mohou zdarma sledovat výše zmíněné kanály zdarma. Prozatím se však sledování internetových streamů televizního vysílání započítává do čerpání datového limitu (FUP). V budoucnu tomu tak prý ale nebude. 

cif 24 - early cena - média

Lupě to potvrdil Radek Přikryl, obchodní ředitel společnosti Topfun Media. Jde prý o druhý krok v naplňování spolupráce, kterou s mobilním operátorem Vodafone společně plánují. Prozatím Topfun pro mobilní zařízení připravil třetí variantu streamů s dosud nejnižším datovým tokem pro omezení vlivu na čerpání datového limitu a snížení nároků na rychlost připojení.

Navíc uvedené kanály lze sledovat zdarma i přes WiFi. Není tedy nutné se přímo připojovat přes Vodafone. Radek Přikryl pro Lupu potvrdil, že směrodatná je pouze přítomnost SIM karty tohoto mobilního operátora v zařízení. Jde de facto jen o verifikaci, že předplatitel Topfun Start je zároveň zákazníkem Vodafonu a má tedy nárok na bezplatné sledování zmíněných televizních stanic. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).