Hlavní navigace

Topfun omezil nabídku své televize, její on-line verze je aktuálně nefunkční

19. 1. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Jak se službě Topfun Televize, která je přidružená k Topfun videopůjčovně, daří, je otázkou. Její provozovatel nikdy konkrétní počet předplatitelů nezveřejnil.

Provozovatel Topfun videopůjčovny, společnost Topfun Media, výrazně omezil nabídku streamovaných kanálů v rámci služby Topfun Televize. Ze seznamu stanic úplně zmizely programy CS Mini/CS Film, Horor Film, kinoSvět (smlouva s Československou filmovou společností na distribuci skončila k 31. prosinci 2014) a Fashion TV. V nabídce služby tak v tuto chvíli zůstávají pouze stanice Golf Channel, Retro Music TV, Slovak Sport 1 a 2 (v SD i HD rozlišení) a Sport 5. Zajímavostí je, že on-line verze Topfun Televize je v tuto chvíli úplně nedostupná. Stejnojmenná záložka, která na ni odkazovala, nyní přesměruje zájemce do sekce On-line filmy, viz: http://cz.topfun.tv/filmy-online.html.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Videotéku Topfun opouští její obchodní ředitel Radek Přikryl

Podle informací serveru DigiZone.cz provozovatele služby opustili už oba její zástupci v České republice, kteří komunikovali s médii, tedy nejen obchodní ředitel Radek Přikryl, jak jsme již informovali dříve, ale i projektový manažer Jan Lakomý. Podle obchodního rejstříku jsou členy představenstva firmy v tuto chvíli tři manažeři – Roman Fischer, Zsolt Nagy a Ivan Peschl (viz server Justice.cz). Všichni jmenovaní zároveň figurují i v nejvyšším vedení společnosti Towercom, kterého pojí s Českými Radiokomunikacemi stejný vlastník. Fischer je generálním ředitelem Towercomu, Peschl jeho náměstkem a zároveň finančním ředitelem, Nagy vykonává pozici technického ředitele.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Videopůjčovna Banaxi, konkurent Topfunu, v další značce chytrých televizorů

Jak se službě Topfun Televize, která je přidružená k Topfun videopůjčovně, daří, je otázkou. Její provozovatel nikdy konkrétní počet předplatitelů nezveřejnil. Některé programy byly navíc v rámci služby dostupné zdarma. V minulosti už zmizely z nabídky Topfun Televize i kanály společnosti FilmBox International. Firma tehdy tvrdila, že jde pouze o dočasný stav, ale stanice už se do portfolia produktu nikdy nevrátily. Vlastník FilmBox International, společnost SPI International, je začal streamovat ve vlastní službě FilmBox Live. Velké plány, které provozovatel Topfun videopůjčovny měl, v kostce lze říci, že z ní chtěl udělat „český Netflix“, se nikdy nepodařilo realizovat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.