Hlavní navigace

Topfun se nadechuje a slibuje filmy od velkých studií

30. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká internetová videopůjčovna Topfun má smělé plány. V poslední době zahájila spolupráci s portálem Centrum.cz, Československou filmovou databází (ČSFD) a televizí Prima. Nyní chce tato původní česká video-on-demand služba především rozšířit nabídku filmů, která je zatím dosti limitovaná. Podle provozující společnosti Divida se však pracuje na začlenění filmů z produkce kolosů jako je Paramount, Sony pictures, Warner, Disney, Universal a Fox. V praxi se prý mohou uživatelé služby těšit na…

Česká internetová videopůjčovna Topfun má smělé plány. V poslední době zahájila spolupráci s portálem Centrum.cz, Československou filmovou databází (ČSFD) a televizí Prima. Nyní chce tato původní česká video-on-demand služba především rozšířit nabídku filmů, která je zatím dosti limitovaná. Podle provozující společnosti Divida se však pracuje na začlenění filmů z produkce kolosů jako je Paramount, Sony pictures, Warner, Disney, Universal a Fox. V praxi se prý mohou uživatelé služby těšit na dalších 150 filmových novinek ročně. Topfun chce konkurovat nabídce klasických kamenných videopůjčoven a nabízet tedy i aktuální filmové hity. V tomto ohledu zatím kamenným půjčovnám opravdu konkurovat nemůže.

Nově se na Topfun objevily úspěšné filmy Jana Svěráka, některé i ve vysokém rozlišení. K novým partnerům patří i Pragofilm, který má dodávat ročně přes stovku filmů. Společnost Divida chce rozšiřovat i záběr služby pokud jde o uživatelské skupiny. Již spolupracuje s RIO Media na vypůjčování filmů přes IPTV set-top-boxy a pracuje na doplňku pro Windows Media Center. Kromě půjčování filmů by příjmy projektu Topfun měly být generované i z reklamy zobrazující se u ukázek z nabízených filmů, které se na webu této online půjčovny objevily v závěru loňského roku. Jak ale společnost Divida sama přiznává, naprosto klíčové bude zprostředkování filmů od velkých filmových studií. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.