Hlavní navigace

Towercom bude na Slovensku provozovat všechny vypsané multiplexy

14. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
14. 8. 2009

Slovenský Telekomunikační úřad dnes vyhlásil vítěze výběrových řízení na provozování dvou komerčních a jednoho veřejnoprávního multiplexu zemského digitálního vysílání DVB-T. Absolutním vítězem se stal Towercom, který bude provozovat všechny vypsané multiplexy protože nejlépe vyhověl požadavkům tendru. Server Digizone.cz o tom informoval mluvčí slovenského úřadu Roman Vavro.

Úřad neprodleně vydá vítězovi kmitočtové příděly. Do povolení se promítnou i závazky, které vítěz uvedl ve své nabídce. Dokument včetně právoplatného povolení zveřejní telekomunikační úřad na svém webu.

KL24

ANALÝZA DIGIZONE.CZ: Peripetie s digitálním tendrem na operátory DVB-T na Slovensku

Slovenský úřad tímto uzavřel druhý tender na provozovatele DVB-T multiplexů. Ten první koncem minulého roku zrušil a vypsal nové řízení. Záhy se objevily úvahy, že nový tendr je „šitý na míru“ pro jednu společnost, která dokáže nejlépe splnit všechny podmínky. S podobnou rétorikou se ozval i bývalý předseda úřadu Branislav Máčaj, který uvedl, že soutěž má předem jasného vítěze. Že úřad dává váhu formálním kritériím, které nelze objektivně zhodnotit a které umožní zvolit předem určeného zájemce. Tím, že úřad nenastavil ve výběrovém řízení základní parametry, bude záležet jen na tom, pro jaké parametry se daný subjekt rozhodne a tímto způsobem může modelovat situaci na trhu, uvedl Máčaj. Další podrobnosti o problémovém tendru jsme psali zde.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).