Hlavní navigace

Trendem televizorů je v současné době zeštihlování. LCD převažuje

22. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 4. 2010

Produktový manažer společnosti Samsung Ondřej Lukáč na dnešním Kulatém stolu DigiZone.cz řekl, že je spokojený s tím, jak si zákazníci oblíbili produkty Samsung. Mohu říci, že poměr LCD a ostatní technologie, můžeme cítit až 5:1. Neustále budeme tlačit na to, abychom technologii rozvíjeli a nabízeli zákazníkovi bohatou výbavu těchto televizorů, uvedl Lukáč.

Trend zeštíhlování je podle něj viditelný a téměř každá už je vybavena digitální terestriálním, kabelovým a dokonce někdy i satelitním přijímačem. Co se týká prodeje televizorů, společnost Panasonic mrzí, že do výzkumu Mediaresearch nebyla zastoupena úhlopříčka televizoru, protože právě s její velikostí stoupá i podíl plazem. S prodejci úhlopříček 40 palců a více jsme velmi spokojeni, konstatoval Lukáš Holub.

Recenzent televizorů Bohumil Herwig konstatoval, že když dnes už není zdaleka rozdíl mezi spotřebou televizorů LCD a plazma. Mezi lidmi ale stále panuje pocit, že plasma prostě žere víc. Dokonce se výrobcům podařilo i odstranit vypalování log a podobně, řekl dnes na konferenci Kulatý stůl DigiZone.cz Bohumil Herwig. Dnes už jsem na šetřiče a podobné záležitosti příliš nenarazil, takže jsem toho názoru, že už jsem jim podařilo tento problém odstranit, dodal.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.