Hlavní navigace

Třetí kanál Óčka dnes neodstartuje. Óčko Expres změnilo termín na “průběh léta”

UVNITŘ FOTO – Ještě dnes dopoledne přitom Óčko na svém webu avizovalo start Óčka Expres na 1. července. Stanice, která má nabízet stejnou hudbu jako Expresrádio, má být v kabelu, na satelitu a webu.
Jan Potůček 1. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na neurčitý termín v průběhu letošního léta přeložila hudební televize Óčko start svého třetího kanálu Óčko Expres. Původně avizovala zahájení jeho vysílání na dnešek, a termín 1. července 2013 uváděla na svém webu ještě dnes dopoledne. Krátce před polednem ho ale změnila na „průběh léta 2013“. Óčko Expres má být satelitní a kabelová televize, která má vysílat i přes internet a zřejmě i v jedné z pražských sítí DVB-T. Zaměřit se má na moderní anglo-americkou hudbu, stejně jako pražské Expresrádio. To s Óčkem pojí stejný majitel, vydavatelství Mafra.

Content tip témata

ROZHOVOR: Štěpán Wolde: Druhý a třetí kanál mají z Óčka udělat nejkomplexnější hudební médium v Česku

Óčko poslední týdny a měsíce nebývale expanduje. 1. června zahájil vysílání jeho druhý televizní kanál Óčko Gold zaměřený na největší světové, české a slovenské hity 60., 70., 80. a první poloviny 90. let. Na rozdíl od Óčka Expres jde o volně šířenou stanici, která vysílá stejně jako mateřské Óčko v celoplošném pozemním multiplexu 3, v kabelu a na internetu. Přes satelit ji zatím nelze naladit. Zda odložení startu Óčka Expres souvisí s prodejem Mafry podnikateli Andreji Babišovi, není jasné.


Screenshot: Jan Potůček, DigiZone.cz

Óčko dnes krátce před polednem změnilo avízo ke startu svého třetího kanálu Óčko Expres. Původně plánovaný termín 1. července nahradil „průběh léta 2013“.