Hlavní navigace

Třetí kanál Óčka se bude jmenovat Óčko Expres a není určen pro vysílání v DVB-T

Jan Potůček

“Óčko Expres by mělo hrát takovou tu metropolitní, někdo by řekl kvalitnější, jiný angloamerickou hudbu, stejně jako Expresrádio,” říká šéf Óčka Štěpán Wolde

Doba čtení: 1 minuta

Nejpozději v červenci chce hudební televize Óčko spustit už třetí televizní kanál. Po Óčku Gold, jehož start oznámila na 1. června a využije pro něj celoplošný pozemní multiplex 3, půjde o stanici Óčko Expres, jež bude stejně tematicky zaměřená jako pražské Expresrádio. V rozhovoru pro server DigiZone.cz to řekl generální ředitel Óčka Štěpán Wolde. Narozdíl od Óčka Gold není Óčko Expres určeno pro vysílání v DVB-T, ale pokud se televizi podaří domluvit pilotní provoz v některé s metropolitních sítí, zařadí ho tam.

ROZHOVOR: Štěpán Wolde: Druhý a třetí kanál mají z Óčka udělat nejkomplexnější hudební médium v Česku

Expresrádio stejně jako Óčko patří mediální skupině Mafra, která vydává deník MF Dnes a zpravodajský server iDnes.cz. Do stejné skupiny patří i další pražské rádio Classic FM, Lidové noviny a server Lidovky.cz. “Z mého pohledu půjde o doplnění spektra hudby, kterou dnes hrajeme. Pokud je Óčko věnované současné mladé hudbě, Óčko Gold se zaměří na hudbu 60., 70., 80. a první poloviny 90. let, Óčko Expres by mělo hrát takovou tu metropolitní, někdo by řekl kvalitnější, jiný angloamerickou hudbu, stejně jako Expresrádio,“ komentoval Wolde zaměření Óčka Expres.

PR Summit tip Šilerová

K TÉMATU: Óčko překvapilo: Místo jedné nové televize spustí v červnu hned dvě

Na rozdíl od Óčka Gold třetí kanál Óčko Expres zatím nemá vysílací licenci. Jasné je, že primární distribuční cestou signálu bude kabel a satelit, stanice ale bude dostupná volně i na internetu. „Ohledně zacílení na diváky by mělo jít o televizi, která zaujme jak diváky, kterým je 15 let, tak i pětatřicátníky nebo pětačtyřicátníky. Jsou to lidé, kterým současné Óčko ani Óčko Gold nenabídne to, co by měli rádi,“ dodal Wolde. Stanice bude vysílat pouze proud videoklipů, nepočítá s moderátory ani moderovanými pořady.

Našli jste v článku chybu?