Hlavní navigace

Třetí kanál Óčka se bude jmenovat Óčko Expres a není určen pro vysílání v DVB-T

7. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

“Óčko Expres by mělo hrát takovou tu metropolitní, někdo by řekl kvalitnější, jiný angloamerickou hudbu, stejně jako Expresrádio,” říká šéf Óčka Štěpán Wolde

Nejpozději v červenci chce hudební televize Óčko spustit už třetí televizní kanál. Po Óčku Gold, jehož start oznámila na 1. června a využije pro něj celoplošný pozemní multiplex 3, půjde o stanici Óčko Expres, jež bude stejně tematicky zaměřená jako pražské Expresrádio. V rozhovoru pro server DigiZone.cz to řekl generální ředitel Óčka Štěpán Wolde. Narozdíl od Óčka Gold není Óčko Expres určeno pro vysílání v DVB-T, ale pokud se televizi podaří domluvit pilotní provoz v některé s metropolitních sítí, zařadí ho tam.

ROZHOVOR: Štěpán Wolde: Druhý a třetí kanál mají z Óčka udělat nejkomplexnější hudební médium v Česku

Expresrádio stejně jako Óčko patří mediální skupině Mafra, která vydává deník MF Dnes a zpravodajský server iDnes.cz. Do stejné skupiny patří i další pražské rádio Classic FM, Lidové noviny a server Lidovky.cz. “Z mého pohledu půjde o doplnění spektra hudby, kterou dnes hrajeme. Pokud je Óčko věnované současné mladé hudbě, Óčko Gold se zaměří na hudbu 60., 70., 80. a první poloviny 90. let, Óčko Expres by mělo hrát takovou tu metropolitní, někdo by řekl kvalitnější, jiný angloamerickou hudbu, stejně jako Expresrádio,“ komentoval Wolde zaměření Óčka Expres.

BRAND23 Workshop

K TÉMATU: Óčko překvapilo: Místo jedné nové televize spustí v červnu hned dvě

Na rozdíl od Óčka Gold třetí kanál Óčko Expres zatím nemá vysílací licenci. Jasné je, že primární distribuční cestou signálu bude kabel a satelit, stanice ale bude dostupná volně i na internetu. „Ohledně zacílení na diváky by mělo jít o televizi, která zaujme jak diváky, kterým je 15 let, tak i pětatřicátníky nebo pětačtyřicátníky. Jsou to lidé, kterým současné Óčko ani Óčko Gold nenabídne to, co by měli rádi,“ dodal Wolde. Stanice bude vysílat pouze proud videoklipů, nepočítá s moderátory ani moderovanými pořady.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).